Asbak Reklam 2

Esra Yüksel: "Belediyeden esnafa ödeme kolaylığı getirmesini bekliyoruz"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Esra Yüksel: "Belediyeden esnafa ödeme kolaylığı getirmesini bekliyoruz"
Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve diğer Belediye Meclis Grup Başkanvekilleriyle telekonferans yöntemiyle yaptıkları değerlendirme toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yüksel, koronavirüs salgınıyla ekonomik anlamda mücadele ve normalleşme süreci kapsamında belediyeden, tüm sektörler ile esnafa ödeme kolaylıkları getirmesini beklediklerini vurguladı.
17 Petrol Reklam

AK Parti'li Esra Yüksel açıklamasında şunları kaydetti:

"Dün, Çanakkale Belediye Başkanı Sn. Ülgür Gökhan ve Belediye Meclisi Grup Başkanvekilleri ile birlikte genel bir değerlendirme toplantısı yaptık. Hepimiz süreç ile ilgili değerlendirmede bulunup, önerilerimizi paylaştık. Bu vesile ile ben de Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili olarak aşağıda sıralayacağım görüşlerimizi ifade ettim. 

* Korona virüs salgını gösterdi ki artık çevre ve sağlık konuları önemini daha da artırmıştır. Ve bundan sonrasında yerel yönetimlerin çevre sağlığı, çevre temizliği gibi konulardaki hizmetlerinde daha titiz ve icraatçı olması gerekecektir. Belediyemizin bu konularda gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz.

* Devletimiz salgın süreci boyunca baştan itibaren tüm kurumları ile dünyaya örnek olacak başarıda bir süreç yürütmektedir. Tüm illerde Valiliklerin koordinasyonunda şehrin kurumları ile koordineli başarılı bir çalışma vardır ve şehrimiz Çanakkale bu süreci sakin geçirmektedir. Vaka sayısı, tedavide başarı gibi konularda ağır bir tablo ile karşılaşmamamızda Valilik ve tüm kurumlarımızın, şehrimize yapılan sağlık yatırımlarının, değerli sağlık ordumuzun üstün gayretlerinin ve bilinçli Çanakkale halkının katkısı büyüktür.

* Tüm dünyayı saran bu salgın ile mücadele ve normalleşme süreci boyunca yerel idare olarak, özellikle ekonomik destek anlamında yapmamız gerekenler vardır. Tüm sektörler ve esnafımıza belediyemizin her türlü harç, işgaliye, emlak vergisi, reklam gideri, su bedeli gibi tahakkuklarında faiz olmaksızın taksitlendirme, öteleme gibi ödeme kolaylıkları getirmesini beklemekteyiz. 

* Belediyenin sahip olduğu , kiralamada bulunduğu ticari mülklerinden Nisan, Mayıs ve Haziran ayları boyunca kira bedeli almamasını beklemekteyiz.

* Turizm şehri Çanakkale'nin turizmine katkı sağlamak amacı ile salgının kontrol altına alınmasından sonraki dönem için, iç turizmde beklenen hareketlenmeden pay almak amacıyla, belediyenin şehrimizin tanıtımında etkin rol almasını beklemekteyiz. Bu konuda sosyal medya başta olmak üzere her mecrada etkin tanıtım ve reklam faliyetletinde bulunulması faydalı olacaktır.

*Bizler evlerde olduğumuz için sokak hayvanlarımız aç ve bakımsız durumdadır. Güzelyalı-Dardonos başta olmak üzere ivedilikle sokaktaki can dostlarımıza yaşam desteği verilmelidir.

İfade ettiğimiz görüşlerimizde büyük ölçüde mutabakata varmış olmaktan mutluyum. Bunun için Sayın Başkana ve Grup Başkanvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 
Çanakkalenin faydasına olacak hertürlü öneri ve icraata destek vermeye devam edeceğiz.

Korona virüs alacağımız önlemlerden daha güçlü değildir.

Çanakkale halkına saygılarımla."

Anahtar Kelimeler:
Çanakkale 5 gün boyunca yağışlı!Önceki Haber

Çanakkale 5 gün boyunca yağışlı!

CHP'li Ural, "Belediyenin yardım yapması engelleniyor" demişti, ÇOMÜ'den açıklama geldiSonraki Haber

CHP'li Ural, "Belediyenin yardım yapması...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!