Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Esra Yüksel'den belediyeye çağrı: "Tedbirler sürekli denetlenmeli"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Esra Yüksel'den belediyeye çağrı: "Tedbirler sürekli denetlenmeli"
Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, koronavirüs salgınıyla mücadele noktasında belediye denetimlerinin yetersizliğine dikkat çekerek, toplu taşıma ve pazar yerleriyle ilgili yetki ve sorumluluğu bulunan belediyeye, denetimlerini sürekli hale getirme çağrısında bulundu.
17 Petrol Reklam

İlk koronavirüs vakasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen Çanakkale'de salgının adeta kol gezdiğini belirten Esra Yüksel, havaların soğumasıyla birlikte vaka sayılarında meydana gelen artış nedeniyle, kapalı alanlar ile vatandaşların yoğun olarak bulunduğu kalabalık ortamların sürekli olarak denetlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kendilerine ulaştırılan ihbar ve görüntülerde, kapalı ve kalabalık alanlarda pandemi kurallarına uyulmadığının ve denetimlerin yetersizliğinin görüldüğüne işaret eden Yüksel, virüsle mücadelede elde edilen tüm kazanımların, bu ihmal neticesinde yok edildiğine dikkat çekti.

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, toplu taşıma ve pazar yerleriyle ilgili yetki ve sorumluluğu bulunan Çanakkale Belediyesi'ne, denetimlerini sürekli hale getirme çağrısı yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"Neredeyse 1 yıl olacak, mücadele ettiğimiz Covid şehrimizde kol geziyor. Vakalar ile ilgili aldığımız duyumlar artık yakın çevremizden yoğun şekilde geliyor. Çember daraldı. Covid-19 ile ilgili her şey konuşuldu. Bu konuda bilinmeyen de yok, bilmeyen de yok. Havaların soğuması ile birlikte artan vaka sayısı bizlere kapalı alan ve yoğun olarak bulunulan yerlerdeki denetimin zaruretini işaret ediyor. Uzmanlar her seferinde şehir içi ulaşım ve pazar yerlerinin bulaşın en kolay oluştuğu yerler olduğuna dikkat çekiyor. Bize ulaşan birçok ihbar ve görüntüde maalesef bu yerlerde uygulanması gereken kurallara uyulmadığını, denetimin yetersiz olduğunu görüyoruz. Uyulmayan bu kurallar aylardır büyük sıkıntılar ve bedeller ödeyerek mücadele ettiğimiz bu virüsle ilgili tüm kazanımlarımızı bir anda yok ediyor. Bu nedenle AK Parti Belediye Meclis grubu olarak vurgulamak istiyoruz, kış dönemi boyunca otobüslerde ateş ölçümü yapılarak yolcu alınmalı. Her otobüste binişte dezenfektan olmalı ve herkesçe kullanılmalı. Taşınacak yolcu sayısı (ayakta ya da oturarak) İl Hıfzıssıhha kurulunun belirlediği sayıyı aşmamalı. Sefer sayıları özellikle yoğun duraklarda daha da artırılmalı. Pazar yerlerinde girişlerde kesinlikle ateş ölçümü yapılmalı. Tüm pazar esnafının maske ve eldiven taktığı denetlenmeli. Tüm pazar caddelerinde esnaf tezgahı ile müşteri arasına mesafeli şerit çekilmeli ve maskeli eldivenli esnaf dışında kimse tezgaha dokunmamalı. İçerdeki yoğunluğa göre pazar içinde belli sayıda insan olduğunda girişler bekletilmeli. Ve tüm alınan bu tedbirler sürekli olarak denetlenmeli.

Toplu taşıma ve pazar yerleriyle ilgili yetki ve sorumluğu bulunan Çanakkale Belediyesine çok önemli bulduğumuz bu taleplerimizi iletiyoruz ve Covid-19 ile ilgili alınan tedbirleri sürekli olarak denetlemesi çağrısında bulunuyoruz."
 

Anahtar Kelimeler:
AK Parti’den köy ziyaretleriÖnceki Haber

AK Parti’den köy ziyaretleri

Başkan Makas: "Y-CHP'li Engin Özkoç'un küstahlığını ve hamilerini unutmadık"Sonraki Haber

Başkan Makas: "Y-CHP'li Engin Özkoç'un k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!