Asbak Reklam 2

Esra Yüksel'den su tasarrufu için 'musluk aparatı' önerisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Esra Yüksel'den su tasarrufu için 'musluk aparatı' önerisi
Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, Çanakkale'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı'ndaki su seviyesinin, kuraklık nedeniyle büyük oranda düşmesinin ardından su tasarruf seferberliği başlatılması gerektiğinin altını çizdi. Farklı şehirlerdeki belediyelerin başlattığı seferberlik kapsamında vatandaşlara ücretsiz dağıtılan musluk aparatlarının akan sudan yüzde 40 oranında tasarruf sağladığını vurgulayan Yüksel, "Çözüm üreten belediyecilik anlayışıyla belediyemizce de bu ve benzer uygulamalar değerlendirilmeli, halkımıza ulaşan bu tip uygulama ve mesajlarla kulanım suyumuzda tasarrufa gidilmelidir" dedi.
17 Petrol Reklam

Esra Yüksel, AK Parti Belediye Meclis Grubu adına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bölgemizde sonbahar kurak geçiyor. Şehrimiz su ihtiyacını karşılayan Atikhisar barajımızda kalan su artık aylarla ifade ediliyor. Bu sorun karşısında harekete geçilmesi gereklidir.Yeni su kaynakları arayışının yanı sıra, su kullanımındaki tasarruf konusu gündemde tutulmalıdır. Kullanım suyundaki tasarrufun önemi artmıştır hatta artık zaruret taşımaktadır. Belediyemizin su tasarruf seferberliği başlatması ve tasarruf konusunda  farkındalık yaratması gerekmektedir.

Bu konuda etkili olabilecek bir örneği paylaşmak istiyoruz. Geçen ay İstanbul Üsküdar Belediyesi 'Dev Su Tasarruf Kampanyası' başlattı. Üsküdar’daki konut ve iş yerlerine su tasarrufu sağlayan özel musluk aparatlarının ücretsiz dağıtımına başladı. Üsküdar Belediyesince ifade edilen ‘30 saniyelik basit bir işlemle musluk ucuna takılan aparatlar tazyik oranını ayarlarken akan suda %40 tasarruf sağlıyor.'

%40 tasarrufun çok etkili olduğunu düşünüyoruz. Çözüm üreten belediyecilik anlayışıyla belediyemizce de bu ve benzer uygulamalar değerlendirilmeli, halkımıza ulaşan bu tip uygalama ve mesajlarla kulanım suyumuzda tasarrufa gidilmelidir. Gelişen, büyüyen şehrimizde yeni su kaynakları arayışı ve çalışmaları öncelikli gündem olmalıdır."

Anahtar Kelimeler:
Biga'da çay ocakları yeniden açılıyorÖnceki Haber

Biga'da çay ocakları yeniden açılıyor

2021 yılı asgari ücret rakamı belli olduSonraki Haber

2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!