Ezine’de CHP’li Belediye Meclis Üyelerinden skandal oylama!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ezine’de CHP’li Belediye Meclis Üyelerinden skandal oylama!
Ezine Belediyesi’nin 2024 yılı ücret tarifesinde artış yapılmaması önerisine CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin ret oyu vermesi ilçede büyük tepkiye yol açtı. AK Partili Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Belediyemizin 2024 yılı harç ve ücret tarifelerine zam yapılmaması önerimize, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin ret oyu vermelerini şaşkınlıkla izliyor, bu tutumlarını değerli Ezineli hemşehrilerimizin takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.

Ezine Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısında, belediyenin 2024 yılı harç ve ücret tarifelerinde zam yapılmaması önerisi oylamaya sunuldu.

AK Partili meclis üyeleri, ilçede yaşayan vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak ve destek olmak maksadıyla gündeme getirilen önerinin kabulü için evet oyu kullandı.

CHP’li meclis üyeleri ise halkın yararının gözetildiği öneriye ret oyu vererek büyük bir skandala imza attı.

Öneri, AK Parti Grubu’nun oylarıyla kabul edildi.

HALKTAN BÜYÜK TEPKİ!

CHP’li meclis üyelerinin başrolde olduğu skandala vatandaşların tepkisi ise çok sert oldu.

Halkın yararına olan öneriye ret oyu veren CHP’li meclis üyelerini, Ezine’nin menfaatlerine karşı çıkmakla suçlayan vatandaşlar, bu davranışın hesabını sandıkta soracaklarını dile getirdi.

“EZİNELİ HEMŞEHRİLERİMİZİN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ezine Belediyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Belediyemizin 2024 yılı harç ve ücret tarifelerine zam yapılmaması önerimize, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin ret oyu vermelerini şaşkınlıkla izliyor, bu tutumlarını değerli Ezineli hemşehrilerimizin takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Yüksel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ezine’mizde yaşayan tüm hemşehrilerimizin bütçelerine katkı sağlamak, destek olmak amacıyla Ankara programımız öncesinde Ak Parti Belediye Meclis Grubumuz ile yaptığımız toplantı neticesinde; Ezine Merkez ve Sarısöğüt Su Kullanım Ücretlerine, Katı Atık Ücretlerine

Belediye Otübüsü Yolcu Tarife Ücretlerine, Otobüs, Minibüs, Ticari Taksi Belediyemiz Otogarından Çıkış ve Abonman Ücretlerine, Ticari Taksi ve İşçi Öğrenci Taşıma Belediye Ruhsat Yenileme Harçlarına, M.İbrahim Dedeoğlu Düğün Salonu Kullanım Ücretlerine, İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı Harçlarına İnşaat Ruhsatı ve İmar Durumu Harçlarına, Pazaryeri Peron İşgaliye Harç Ücretlerine ve Belediyemizin 2024 Yılı Tüm Harç ve Ücretlerine ZAM YAPILMAMASI Kararı Aldık..

16.11.2023 tarihli Ezine Belediyesi Meclis Toplantısında, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin, hemşehrilerimimizin menfaatine olan önerimize, ret oyu vermelerini şaşkınlıkla izliyor, değerli Ezineli hemşehrilerimizin takdirine bırakıyoruz.

Ak Parti Grubu Belediye Meclis Üyelerimizin, Belediye Meclisimizde kabul oyları ile 2024 Yılı Ezine Belediyesi Ücret Tarifeleri ve Harçların zam yapılmaması kararımız onaylanmıştır.

Onaylanan kararımız doğrultusunda 2024 Yılı Ezine Belediyemiz Ücret Tarifeleri ve Harçlarında zam yoktur. Ezine’mize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Değerli hemşehrilerimizin menfaati ve sevdamız Ezine’miz için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”


Sami Yavaş aday adaylığını açıklıyorÖnceki Haber

Sami Yavaş aday adaylığını açıklıyor

MHP heyetinden, AK Partili Gider’e ziyaretSonraki Haber

MHP heyetinden, AK Partili Gider’e ziyar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!