Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Gelecek Partisinden Gaziantep-Çanakkale uçak seferlerine tepki: "Gaziler diyarından, şehitler diyarına korona taşınıyor!"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gelecek Partisinden Gaziantep-Çanakkale uçak seferlerine tepki: "Gaziler diyarından, şehitler diyarına korona taşınıyor!"
Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı Parti Sözcüsü Emrah Direk, Şahinbey Belediyesi koordinasyonuyla Gaziantep ile Çanakkale arasında başlatılan uçak seferlerine Gaziantep’teki koronavirüs vaka sayısındaki artış gerekçesiyle tepki gösterdi.
17 Petrol Reklam

Emrah Direk’in açıklaması şu şekilde:

“Malumunuz üzere geçtiğimiz hafta kentimizi temsil eden siyasilerin müjde olarak açıkladığı Gaziler Diyarında Şehitler diyarına 105 bin öğrenci ve vatandaş gezileri yeniden başladı. Gaziantep Şahinbey Belediyesinden Çanakkalemize her gün bir uçak dolusu vatandaşımız şehrimizi ziyaret ediyor.  Bizde misafir baş tacıdır. Şehitler diyarı olarak her yıl ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından binlerce, yüz binlerce hatta milyonlarca ziyaretçi ağırlıyoruz zaten. Fakat dünya ve ülke olarak bir pandemi yani salgın hastalık dönemi geçiriyoruz. Bildiğiniz üzere ben aynı zamanda bir sağlıkçıyım. Aslında bu durumun yanlış olduğunu bilmek için sağlıkçı olmanıza da gerek yok. Sokaktan geçen birine de Gaziantep’ten Çanakkale’ye her gün bir uçak dolusu insan gezmeye geliyor,  üstelik bu belediye eli ile yani devlet eli ile yapılıyor desek size tepki gösterir. Neden mi? Sağlık Bakanının bizzat kendi ağzından açıkladığı verilere göre Gaziantep COVİD açısından en yüksek hasta sayısının olduğu illerin başında geliyor.  Hatta daha dün sağlık bakanı yaptığı paylaşımında vakaların en çok arttığı illerin 3. sırasında yine Gaziantep ilini zikretti.  Yani neredeyse sağlık bakanının her açıklamasında Gaziantep iline ayrı bir parantez açılıyor. Kimse yanlış anlamasın Gaziantepli vatandaşlarımız bizlerinde bu ülkenin de baş tacıdır. Her misafirimizin olduğu gibi onlarında başımızın üzerinde yerleri vardır. Fakat ülkemiz COVİD ile mücadele ediyorken, insanlara mecbur olmadıkları takdirde dışarı çıkmama, maske-mesafe-hijyen çağrıları sıklıkla yapılıyorken, vakanın en çok olduğu ilden en az olduğu illerin başında gelen Çanakkalemize her gün çok sayıda vatandaşı taşımak ve bunu bir müjde gibi basına servis etmek tam bir akıl tutulmasıdır. 1 Kuruş ekonomik gelir bile 1 vatandaşımızın sağlığından önemli değildir, olmamalıdır da!

“BU HASTALIK ÇANAKKALE’DE PİK YAPARSA BUNUN SORUMLULUĞU KİME AİTTİR?”

Şimdi sormak istiyorum ;

Gaziantep Valisi Davut Gül vaka sayısının en fazla olduğu ve en çok artış yaşandığı illerinde düğünlerde kolluk kuvvetlerinin görev yapmaya başlayacağını açıklamışken, her gün Gaziantep’ten Çanakkale’ye bir uçak dolusu insanı taşımak hangi mantığa sığıyor? Hangi ekonomik veri 1 insanın sağlığından daha önemli ve değerlidir? Gelen vatandaşlarla ilgili Gaziantep ve Çanakkale havaalanında ekstradan hangi tedbirler uygulanmaktadır? Gaziantep’ten gelen 1 uçak dolusu insana havalanında veya öncesinde test yaptırmak birilerinin aklına gelmedi mi? Bu vatandaşlarımız Aynalı Çarşı’da, Truva Atının civarında gezerken sosyal mesafesizlikten hastalığı Çanakkale’de yaşayan vatandaşlarımıza bulaştırırsa ve bu hastalık Çanakkale’de PİK yaparsa bunun sorumluluğu kime aittir? Gaziantep’te düğünlerde bile kolluk kuvvetlerinin görev yapmaya başlayacağı açıklanmışken Çanakkale’ye başlayan ve her gün yüzlerce insanın buraya geziye gönderilmesi bu dönemde elzem midir?

“BU GEZİLERİN BAŞLAMASINDA KİMİN, NE KIYAĞI VAR ÖĞRENMEK İSTİYORUZ”

Aynalı Çarşı esnafı ile birkaç görüşme yaptık. Kendileri de Çanakkale’nin ve Çanakkalelinin sağlıklarının oraya gelen vatandaşların bırakacağı paradan daha değerli olduğunu ifade ediyorlar. Kaldı ki zaten yaptığımız araştırmaya göre Gaziantep’ten gelen vatandaşlarımız ortalama 15-20 lira para bırakıp gidiyorlar. Yani bu gezilerin başlamasında kimin ne kıyağı var onu da öğrenmek istiyoruz. Rehberlik hizmetleri kimlerden alınıyor, hangi tur şirketi ile çalışılıyor, Çanakkale’ye ne gibi faydaları oluyor? Ve bu faydaların hangisi 1 insanımızın sağlığından daha önemli? Bunu müjde olarak paylaşanlar CORONA ilimizde PİK yaptığı vakit rahat uyuyabilecekler mi?

Gelecek Partisi olarak biz düzenlenen bu gezilerin en azından bu yıl tehir edilmesini COVİD’in ülke içerisindeki dağılımının böylelikle ilden ile taşınmasının belki önüne geçemesek de en azından hızlı yayılımının önüne geçebileceğimizi ifade etmek istiyorum.”
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gelibolu Belediyesinden yangın bölgesine kumanya desteğiÖnceki Haber

Gelibolu Belediyesinden yangın bölgesine...

AK Parti'den, Kepez Belediyesine 'Halk Kafe' sorularıSonraki Haber

AK Parti'den, Kepez Belediyesine 'Halk K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!