Asbak Reklam 1

Gökçeada ve Bozcaada'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gökçeada ve Bozcaada'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak
YKS sınavı nedeniyle 27-28 Haziran tarihlerinde Türkiye'nin tamamında belirli saatler arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından, Çanakkale'nin iki turistik adası Gökçeada ve Bozcaada'nın muaf tutulacağı açıklandı.

Gökçeada Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 09.30 ile 18.30 arasında belirli istisnalar çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir.

Turizm sezonunun açılması ve ülkemize giriş-çıkış kısıtlamalarının kaldırılması sonrasında önümüzdeki süreçte yerli ve yabancı misafirlerin turizm beldelerine yoğun rağbet göstermesi beklenmektedir.

1-Daha önceden yapılmış rezervasyonların ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına hâlihazırda konaklayan veya konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan yerli ve yabancı turistlerin;

a) Rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine ulaşımları (gerek havaalanı, otogar, gar, liman gibi toplu ulaşım araçlarının varış noktaları ile konaklama tesisleri arasındaki transferleri gerekse özel araçlarla gerçekleştirecekleri şehirlerarası yolculuklar),

b) Plajlardan yararlanmaları (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları dâhil),

c) Müze ve ören yerleri ile tarihi/kültürel/dini anıtları/ibadethaneleri/türbeleri ziyaretleri,

2)Ayrıca bu hizmetleri sunacak yerlerde çalışanların,
YKS sınavının olduğu 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde belirli saat aralığında uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bozcaada Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklama ise şu şekilde:

"İçişleri Bakanlığımızın 24.06.2020 tarihli yeni genelgesine göre 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde(hafta sonu) sokağa çıkma kısıtlaması süresince adamıza gelen turistler otellerinde ve halk plajlarında(ayazma, sulubahçe, habbele vs.) denize girebileceklerdir."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayramiç Hükümet Konağı'nda çalışmalar sürüyorÖnceki Haber

Bayramiç Hükümet Konağı'nda çalışmalar s...

Gestaş seferlerine kısıtlama düzenlemesiSonraki Haber

Gestaş seferlerine kısıtlama düzenlemesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!