Asbak Reklam 1

Güzelyalı Halk Plajı sahilinde anlamlı etkinlik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Güzelyalı Halk Plajı sahilinde anlamlı etkinlik
Sosyal Koruma Kalkanı Banner
5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Güzelyalı Halk Plajı sahili temizlendi.

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ÇAKAB ve SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş. iş birliğiyle gerçekleşen etkinlikte sahildeki gelişi güzel atılmış atıklar toplanarak, çevre kirliliğine dikkat çekilmesi ve bu konuda duyarlılık yaratılması hedeflendi.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Bu yıl ki çevre günü çok daha anlamlı. Biliyorsunuz, koranavirüs sorunu dünyayı sardı. Bununla beraber çevre konusu da gündeme geldi. Virüsün çıkış nedeni çevresel sorunlar olabilir ama şunu gördük; bizler zorunlu olarak evlere girince, doğada hayvanların ve bitkilerin hızlı bir biçimde çoğaldığını gördük. Bu çok anlamlı bir durum. Bu nedenle de bu 5 Haziran'da bunları düşünmemiz gerekir. Yunusların, balıkların ortaya çıktığını haberlerde görüyoruz. Normalde göremediğimiz birçok hayvan yine görünmeye başladı. Sonuç olarak, bu dünyanın sadece bize değil, bütün canlılara ait olduğunu görmemiz lazım. Dolayısıyla dengeli bir şekilde yaşayacağız, doğayı tahrip etmeyeceğiz. Bence Çevre Gününün en önemli mesajı bu” dedi.

Başkan Gökhan, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Bugün Halk Plajımızda sahilin temizlenmesi etkinliği gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımız burada bir mesaj vermek için sahildeki çöpleri gönüllü olarak topluyorlar. Toplanan çöplerden görüyoruz ki, envai çeşit atık var. Buradan özellikle gençlerimize seslenmek istiyorum. Elbette özgürce sahilleri, kordonları kullanacaklar ancak buraları kullandıktan sonra atıklarını bırakmaları yakışmıyor. Lütfen sahillerimizi kullandıktan sonra temiz bırakalım. Çünkü damlaya damlaya göl olur. Kirlilik de çoğala çoğala daha büyük sorunlara neden olur.”

Vefa Destek Grubu Banner

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Makas'a sanayi esnafından teşekkür ziyaretiÖnceki Haber

Başkan Makas'a sanayi esnafından teşekkü...

Kepez'de kuyumcu soygunu!Sonraki Haber

Kepez'de kuyumcu soygunu!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!