Asbak Reklam 1

Haklılığı ortaya çıkan Esra Yüksel, Başkan Gökhan’a o suçlamalarını hatırlattı: “Geçen Meclis’te kükrüyordunuz sayın başkan”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haklılığı ortaya çıkan Esra Yüksel, Başkan Gökhan’a o suçlamalarını hatırlattı: “Geçen Meclis’te kükrüyordunuz sayın başkan”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz haftaki Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’i; Hayvan Barınağı, Mezarlık Yeri Projesi ve Hafriyat Döküm Yeri Tahsisi konularında kendilerine yardımcı olmamakla suçlamıştı. Bugün gerçekleşen Haziran Ayı Belediye Meclis Toplantısında, işin aslının Başkan Gökhan’ın iddia ettiği gibi olmadığı ortaya çıktı.

Dün yapılan Çanakkale Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısında, Belediyenin Emlak ve İstimlak Müdürü Zeki Çakır’ın yaptığı sunumla birlikte Esra Yüksel’in haklılığı ortaya çıktı.

“LAF ÜSTÜNE LAF DEĞİL, TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMA NİYETİNDEYİZ”

Bunun üzerine Yüksel, “Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma niyetindeyiz. Ben başından itibaren bu şehrin bekleyen sorunları için diyalogdan bahsediyorum ama sizde o samimiyeti görmüyorum.  Bu salonda yanlış algı yaratıyorsunuz. Belediyenin Emlak Müdürü ile görüştük. Gittik, konuştuk. Sıkıntı yok. Mecburiyetim olmamasına rağmen, verdiğim desteğe rağmen belediyeden gidecek dosyalar bekleniyorsa beceriksiz olan ortadadır. Ukdenizde olan yapılmamış işler için burada serzenişte bulunan sizsiniz. Burada bir kurgu yanlışı var. Yanlış koltuklarda oturuyoruz. Teşekkür ya da özür beklemiyorum. İyi niyet ve samimiyet benim için yeterli. Burada yapılan yanlış algı ve polemiğe de takılmıyorum. Ciddiye de almıyorum” ifadeleriyle Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a seslendi.

“BAŞINDAN BERİ TAKİP EDİYORUM”

Belediyenin Emlak ve İstimlak Müdürü Zeki Çakır, merkeze bağlı Işıklar köyünde yapılması planlanan Hayvan Barınağı için Esra Yüksel’in ofisinde görüştüklerini belirtti.

Bu konudaki çalışmaları başından beri takip ettiğini ve yardımcı olmak için elinden gelen gayreti gösterdiğinin altını çizen Yüksel ise,  “Hayvan barınağına bu şehrin ihtiyacı var. Sokak hayvanlarımız çok zor durumdalar. Şu anki yer yetmiyor. Konutların arasında kaldı. Hatta sadece şehirdeki sokak hayvanlarının değil, civardakilerin de toplanacağı, rehabilite edileceği, gerekiyorsa sağlık desteği verileceği, aç kalmayacağı bir hayvan barınağı zaruridir. Bir hayvansever olarak bunun çok gerekli olduğuna inanıyorum. Bu görüşmelerde belediyenin Emlak Müdürü ile birlikte hareket ettik. Bakanlık, buranın tahsisi konusunda rasyonel değerlendirme açısından ‘satış düşünülüyor’ diye bir cevap yazmış. Müdürümüzle yaptığımız konuşmada, satışa çıktığında, bu satışın belediyeye yapılmasının, bu sebeplerle uygun olduğu konusunda ‘olumlu görüş bildireceğiz’ dendi. Satışla ilgili bakanlık, satışa çıkmadan önce Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden iki tane belge istemiş. Onlar da gitmiş. Şimdi satışa çıkarılması bekleniyor. Çıktığında da müdürlük, satış talebinde bulunanların içinde belediyeye uygunluk yazısı yazacak ve inşallah bu sorun çözülecek. Bu konudaki çalışmayı başından beri takip ediyorum” dedi.

“KONUYLA İLGİLİ GÖRÜŞTÜK"

Mezarlık Yeri Projesine ilişkin de bilgi veren Emlak ve İstimlak Müdürü Zeki Çakır, “Milli Emlak Müdürlüğü ile yapılan görüşmede yeni mezarlık için uygun taşınmaz bulunamadı. Bunun üzerine, tespit harici olan arazileri aramaya başladık. Konuyla ilgili Esra hanımla görüştük. İlgili kurumlarla da birlikte görüşmeler gerçekleştirdik" dedi.

Zeki Çakır, yeni mezarlık alanı için Orman Bölge Müdürlüğünden talep ettikleri alana, sık ağaçlık ve verimli arazi olduğu gerekçesiyle izin verilmediğini, daha sonra Çan yolu üzerindeki bir başka alanın yine Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kendilerine önerildiğini dile getirdi.

Zeki Çakır’ın konuşmasının ardından söz alan Esra Yüksel, “Emlak müdürünün anlattığı şekliyle, sizin talep ettiğiniz yer verimli orman olduğu için, ağaçların kesilmemesi için uygun görülmemiş. Uygun bir yer arayışına geçilmiş ve bulunmuş.  Size uygun olup olmadığı sorulmuş. Siz de onay vermişsiniz. Şimdi tahsis için bir dosya bekleniyor. O dosya geldikten sonra süreç devam edecek” diye konuştu.

“GEÇEN MECLİS’TE KÜKRÜYORDUNUZ SAYIN BAŞKAN”

Yüksel, “Aynı şeyi söylüyoruz” diyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ise, “Dosya hazırlanıp gönderilecek. Şimdi burada bekleyen bir şey var mı sayın başkan, bir gecikme var mı?” sorusunu yöneltti.

Başkan Gökhan ise, Yüksel’e, “Bekliyoruz bakalım, kurum görüşlerini bekliyoruz. Siz niye alındınız?” yanıtını verdi.

Yüksel bunun üzerine, “Bir önceki haftayı hatırlayın. Geçen Meclis’te kükrüyordunuz sayın başkan. Gidecek dosya sizin elinizde. Dosya teslim edildiğinde süreç işleyecek ” dedi.

Yüksel’in bu çıkışının ardından Başkan Gökhan, “Sorun yok, tamam, anlaştık” sözleriyle konuyu kapattı.

“YANLIŞ KOLTUKLARDA OTURUYORUZ”

İyi niyet ve samimiyetin kendisi için yeterli olduğunun altını çizen Yüksel,  “Burada bir kurgu yanlışı var. Yanlış koltuklarda oturuyoruz. Teşekkür ya da özür beklemiyorum. İyi niyet ve samimiyet benim için yeterli. Burada yapılan yanlış algı ve polemiğe de takılmıyorum. Ciddiye de almıyorum” sözleriyle Başkan Gökhan’a şehrin bekleyen sorunlarını bir an önce çözme çağrısı yaptı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ezine Belediyesi Gündüz Bakımevi, Kreş ve Kafeterya Projesi ihaleye çıkıyorÖnceki Haber

Ezine Belediyesi Gündüz Bakımevi, Kreş v...

Başkan Makas: "Çanakkalemize 92 milyon TL destek sağlandı"Sonraki Haber

Başkan Makas: "Çanakkalemize 92 milyon T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!