Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

İl Pandemi Kurulu toplandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İl Pandemi Kurulu toplandı
İl Pandemi Kurulu toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında, kurul üyelerinin katılımıyla Deniz Polis Evi'nde gerçekleştirildi.
17 Petrol Reklam

Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ve kurul üyesi kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda koronavirüs sürecinde Çanakkale genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler değerlendirildi.

Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu tarafından koronavirüs ile mücadelede Çanakkale'nin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Vali İlhami Aktaş toplantı sonrasında yaptığı değerlendirmede, "Pandemi sürecinde kritik bir dönemden geçmekteyiz. Biz kurallara ne kadar riayet ederesek pozitif vaka sayısı da o kadar değişiklik gösterir" dedi.

Bu noktada tüm vatandaşlara ve yetkililere önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali Aktaş, "Milletçe alınan tedbirlerin uygulanabilirliği noktasında çok daha hassas olmalı, pandeminin halen devam ettiğini unutmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uymalıyız" diye konuştu.

İl Pandemi Kurulu Toplantısı görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
Kepez Belediyesi'ne 'görevi kötüye kullanma' soruşturması!Önceki Haber

Kepez Belediyesi'ne 'görevi kötüye kulla...

Toplu taşımada 'HES Kodu' uygulaması başlıyorSonraki Haber

Toplu taşımada 'HES Kodu' uygulaması baş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!