Kale Grubu Banner
Asbak Reklam 2

İskenderoğlu, Lapseki Su Arıtma Tesisi’ni inceledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İskenderoğlu, Lapseki Su Arıtma Tesisi’ni inceledi
AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Lapseki Belediyesinin özel projelerinden biri olan Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyarette Jülide İskenderoğlu’na AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin ve teşkilat üyeleri eşlik etti.
17 Petrol Reklam

Tesiste incelemelerde bulunan ve görevlilerden bilgi alan İskenderoğlu, Lapseki Belediyesi’nin ciddi önem verdiği bu özel tesisin çevre kirliliğinin önlenmesi, doğanın korunması ve atık suların değerlendirilmesi açısından gerek ilçede gerekse bölgede çok önemli bir görev yerine getirdiğini söyledi.

İskenderoğlu şöyle konuştu:

“Çevrenin korunması, geri dönüşüm, arıtma bir bütün hâlinde birbirlerini tamamlayan şeyler. Belediye Başkanımız ilçemizde her biri birbirinden kıymetli proje ve yeniliklere imza atıyor. İlçemize doğalgazın getirilmesi sadece hayatın kolaylaşması açısından değil çevre açışından da çok değerli.

Binlerce yıllık tarihî geçmişi, denizi, tarımı, doğasıyla Çanakkale’mizin en güzel ilçelerinden biri olan Lapseki'mizde  Belediye Başkanımız ilklere imza atıyor. Çanakkale Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ile birlikte her ilçemize, Çanakkale’mize olduğu gibi Lapseki'mizdeki her bir projeye de sonuna kadar destek veriyoruz. Desteklerimiz devam edecek.

Su artma tesisimiz modern, Avrupa ve dünya standartlarında. Bu projeyi ilçemize kazandırdık.  Bu kapsamda 58 kilometre kanalizasyon hattı ve 54 kilometre de içme suyu hattı yaptık. Yani, altyapımızı baştan aşağı yeniledik. Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nda son zamanlarda yaşadığımız müsilaj sorunu bizleri derinden üzmekte. Yapılan bu yatırımların projelerin ne kadar kıymetli olduğunu burada bir kez daha görmüş olduk. AK Partili belediyelerimiz her zaman çevre ile ilgili projelerini hayata geçirecekler. Bizler de destek olacağız inşallah.”


 


Çanakkale’de 2 gündür etkili olan yağmur, müsilajı kısmen temizlediÖnceki Haber

Çanakkale’de 2 gündür etkili olan yağmur...

Başkan Erdoğan, OSB ziyaretlerini sürdürüyorSonraki Haber

Başkan Erdoğan, OSB ziyaretlerini sürdür...

Yorum Yazın

Lapseki’de skandal olay: Emniyet Müdürü ile Başkomiser kavgaya tutuştu, polislerin görev yerleri değiştirildi!
Ezine’de orman yangını!
Kale Grubu, 64’üncü yaşını kutladı 
Bülent Turan: “Çin’den sonra dünyada en çok büyüyen ikinci ülke Türkiye”
1915 Çanakkale Köprüsü’nün 3’üncü mega blok tabliye montajı başladı
Öğrenciler ÇOMÜ’den memnun
Başkan Öz: “Köylülerimizi yalnız bırakmıyoruz”
Jandarma, bayram süresince zehir tacirlerine göz açtırmadı
Gaz pedalı takı kalan tır dehşet saçtı: Feci şekilde can verdi!
Bülent Turan: “Amerikan parasıyla bağımsızlık türküsü mü söylenir?”

Başka haber bulunmuyor!