Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2
Köşe Yazısı İç Sayfa

İskenderoğlu’ndan, Yahya Çavuş’un evinde inceleme

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İskenderoğlu’ndan, Yahya Çavuş’un evinde inceleme
AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş’un evini, aslına uygun halde yapılacak olan restorasyon çalışmaları öncesi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
17 Petrol Reklam

Ezineli Yahya Çavuş’un evini ziyaret eden İskenderoğlu, “Çanakkale Kara Muharebeleri’nde Seddülbahir Bölgesi’nin savunmasından sorumlu 26. Alay’da görev yapan Ezine Yahya Çavuş, 25 Nisan 1915 günü gerçekleşen sahil çıkarmasında düşman askerlerine karşı takımıyla birlikte üstün bir mücadele vermiş ve büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Çanakkale Muharebeleri sırasında şehit düşen Ezineli Yahya Çavuş, nesilden nesile aktarılması gereken kahramanlarımızdandır. Çanakkale muharebeleri sırasında takımıyla birlikte verdiği mücadele, ülkemizin ve bu toprakların ne kadar kıymetli olduğunu bizlere göstermektedir. Bu toprakların bedeli Seyit Onbaşıların, Mehmet ve Yahya Çavuşların kanlarıyla, canlarıyla ödenmiştir. Bizlerin en büyük sorumluluğu da bu değerlerimize sahip çıkmak ve onları gelecek nesillere emanet etmektir. Bu düşüncelerle Yahya Çavuş’un evini restore edip anısını yaşatmak istiyoruz. Restorasyonla ilgili her alanda gerekli teknik çalışmalar başladı. Biz de gelip yerinde ziyaret etmek istedik. Bundan sonra süreci takip edeceğiz” dedi.

İskenderoğlu’na, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ve Yahyaçavuş Köy Muhtarı Ali Sevinç eşlik etti.


 

Anahtar Kelimeler:
Başkan Gökhan yatırımları incelediÖnceki Haber

Başkan Gökhan yatırımları inceledi

Belediyede toplu sözleşmeye imzalar atıldıSonraki Haber

Belediyede toplu sözleşmeye imzalar atıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!