Asbak Reklam 1

KADEM, Çanakkaleli girişimci kadınları İnovasyon Kampına davet ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KADEM, Çanakkaleli girişimci kadınları İnovasyon Kampına davet ediyor
Sosyal Koruma Kalkanı Banner
TÜBİTAK Marmara Teknokent öncülüğünde başlatılan ve KADEM’in de iştirak ettiği “İnovasyonda Kadın” temalı Girişimcilik Kampına Çanakkaleli kadın girişimciler de davet edildi.

TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan “İnovasyonda Kadın” temalı V. Girişimcilik Kampına Türkiye genelinde, “Bir fikrim var ve ona hayat vermek istiyorum” diyen tüm kadın girişimcilerin katılımı bekleniyor.

Günümüz girişimcilik dünyasında kadın girişimciler de erkekler kadar yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin de sayısı her geçen gün artmakta. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine girişimcilikten geçmekte. Bu bağlamda hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecek. Kampa, “Bir Fikrim Var” diyen tüm kadın girişimciler davetli.

Başvurular arasından değerlendirilerek kampa katılım sağlayan 30 aday arasından kamp sonunda yapılacak değerlendirmeyle en iyi 5 projeye 25.000 TL değerinde ayni veya nakdi proje desteği yapılacak. Bu destek şekli değerlendirmeyle ilk 5'e kalan proje sahipleri projelerini gerçekleştirmek istedikleri takdirde aşağıdaki şekilde olacak:

-TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezinde ilk bir yıl ücretsiz yer tahsis edilmesi.

-Girişimcinin projesini gerçekleştirmek için ulusal ve uluslararası resmi kuruluşlardan destek alması halinde 25.000 TL'ye kadar nakdi destek verilmesi.

-Girişimcilik Kampı programından hibe desteği almaya hak kazanan adaylar ile ilgili olarak destek süresi bir yıl ile sınırlı. Adayların hibe desteği almaya hak kazanmalarından sonra ki 1 yıl içerisinde, resmi kuruluşlardan destek almamaları ya da aldıkları desteği TÜBİTAK Marmara Teknokent'e bildirmemeleri halinde, Girişimcilik Kampı'ndan alınan hibe destek miktarları gelecek yılın programına gelir kaydedilecek.

TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde düzenlenecek olan ''İnovasyonda Kadın'' temalı V. Girişimcilik Kampının temel eğitim başlıkları ise şu şekilde:

1. Girişimcilik,Start-Up, İnovasyon ve Süreç Yönetimi

2. Maliyet Analizi

3. Finansal Tablolar

4. Proje Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

5. İş Planı Hazırlama

6. Proje Döngüsü

7. İş Planı Proje Yazım Mentörlüğü

8. Startup Analizi Nasıl Yapılır?

9. Şirket Geliştirme ve Markalaşmanın Önemi

10. Markalaşma Sürecinde Uygulanacak Stratejiler

11. Patent ve Marka Tescili/İş ve Ticaret Hukuku

12. Etkili Sunum Teknikleri

13. Canvas Modeli nedir?

14. Değer Teklifi Oluşturma

15. Pazarlama

Başvuru için aşağıdaki linke tıklayın:

https://www.inovasyondakadin.org/tr/Page/ApplicationForm 

Vefa Destek Grubu Banner
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP'li Yıldırım'dan, 'RES' iddiasına yalanlama: "Partimizin tavrı net, duruşu kesindir"Önceki Haber

MHP'li Yıldırım'dan, 'RES' iddiasına yal...

Köydes desteğiyle köy yolları beton yol ile bağlanacakSonraki Haber

Köydes desteğiyle köy yolları beton yol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!