Lapseki’de Kiraz Festivali çok lezzetli geçiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Lapseki’de Kiraz Festivali çok lezzetli geçiyor
Lapseki Belediyesi 37. Geleneksel Kiraz Festivali kapsamında ilk kez düzenlenen ‘’Türk Mutfağı Yemek Yarışması’’ bugün gerçekleştirildi.

Lapseki Belediyesi Sahil Sosyal Tesisler 2’de gerçekleştirilen yemek yarışmasına 5 ana yemek, 4 tatlı, 4 hamur işi olmak üzere 13 yarışmacı katıldı.

Jüri üyeleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Usta Öğreticisi Selin Uçtu, Aşçı Yardımcısı Semih Özden, Gıda Mühendisi Sinem Yılmaz tarafından değerlendirilen yarışmada; ana yemek kategorisinde 1. mutancana yemeği ile Elif Burcu Başkurt, tatlı kategorisinde 1. havuç dilim baklava ile Emine Tırış, hamur işi kategorisinde ise 1. ekşi mayalı ekmek ile Fatma Süreyya Özdemir oldu.

Yarışma sonrasında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, ‘’İlk defa yemek yarışması programı düzenliyoruz. Katılımlar ve ilgi çok güzel. Seneye inşallah daha büyük bir mutfakta yarışmacılarımızı buluşturacağız. Tüm katılımcılara özgüvenleri emekleri için teşekkür ediyorum, yemeklerin hepsi birbirinden güzeldi. ’’ diyerek yarışma katılım belgelerini ve hediyeleri takdim etti.

Lapseki Belediyesi 37. Geleneksel Kiraz Festivali bünyesinde düzenlenen Türk Mutfağı Yemek Yarışmasına; Lapseki Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Çelik, Lapseki Milli Eğitim Müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan, Lapseki Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Çelik, Lapseki Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kafadar, Lapseki SODAM Müdürü Makbule Sargın ve vatandaşlar yerini aldı.


TÜMAD Madencilik köylünün yanında: 200 adet çöp konteyneri hibe ettilerÖnceki Haber

TÜMAD Madencilik köylünün yanında: 200 a...

Başkan Erdoğan, Mecliste grubu bulunmayan partilerin temsilcileriyle buluştuSonraki Haber

Başkan Erdoğan, Mecliste grubu bulunmaya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!