Lapseki’de skandal olay: Emniyet Müdürü ile Başkomiser kavgaya tutuştu, polislerin görev yerleri değiştirildi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Lapseki’de skandal olay: Emniyet Müdürü ile Başkomiser kavgaya tutuştu, polislerin görev yerleri değiştirildi!
Lapseki İlçe Emniyet Müdürü ile Karakol Amiri'nin kavgası Savcılık'ta bitti. Aralarında uzun süredir husumet olduğu iddia edilen Müdür ve Başkomiser olayın ortaya çıkmasının ardından merkeze alınırken, ilçede 10 polis memuru da başka karakollara gönderildi.

Sabah gazetesinden Ümit Erkan Demircan’ın haberine göre; Lapseki'deki İskele Meydanı'nda Kurban Bayramı'nın son günü İlçe Emniyet Müdürü A.E. denetimler sırasında birçok kez tartıştığı ve ast üst sorunu yaşadığı baş komiser M.K. ile bir emrin yerine getirilmesi konusunda tartıştığı iddia edildi.

İddiaya göre; Müdür A.E. Başkomiser M.K'ye talimatını yerine getirmediği için küfretti. Müdürünün küfretmesine sinirlenen Başkomiser M.K, Müdür A.E. ile tartışmaya başladı. Esnafın gözleri önünde gelişen olay kısa sürede kavgaya döndü. Kavgayı çevredekiler ve diğer polis memurları araya girerek yatıştırmaya çalışırken taraflar birbirinden şikâyetçi oldu.

POLİS MEMURLARININ GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman da; Müdür A.E. ve M.K'yi görevden alarak Çanakkale Emniyet Müdürlüğü emrinde görevlendirdi. Çanakkale Valiliği de olayla ilgili soruşturma başlattı.

İlçede uzun süredir görev yapan ve birçok esnafın şikâyetçi olduğu iddia edilen 10 polis memuru da olaydan sonra ilçe karakolundaki görevlerinden alınarak başka karakollara tayin edildi.
 


Ezine’de orman yangını!Önceki Haber

Ezine’de orman yangını!

Bülent Turan: “Göçmene, garibana 10 kat zamlı su satacak kadar aciz millet olmadık”Sonraki Haber

Bülent Turan: “Göçmene, garibana 10 kat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!