Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Makas ve Ural arasında yüksek gerilim!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Makas ve Ural arasında yüksek gerilim!
AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Canan Kaftancıoğlu ziyareti üzerinden CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural'ı, "Bugüne kadar ne bir şehit ailemizi ne de bir gazimizi ziyaret eden Sayın Ural’ın, partisinin kurucusu Atatürk’ün adını zikretmekten imtina eden İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu ziyaretini, övgü dolu sözlerle paylaşmasınıkamuoyunun takdirine bırakıyorum" diyerek eleştirmişti. Ural dün akşam sosyal medya hesabından, "Kimi nerede nasıl ziyaret edeceğimi size soracak, sorgulatacak değilim. Siyaseti memur olarak yapmadığınızı düşünüyordum ama yanılmışım" sözleriyle Makas'a yanıt verdi. Bunun üzerine yeni bir açıklama yapan Makas, "Bizi yanıltmadığınız için teşekkür eder, davamıza memur gençler olduğunuzu bilmenizi isteriz" diyerek bir kez daha Ural'a yüklendi.
17 Petrol Reklam

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural geçtiğimiz günlerde partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu ziyaret etmişti. Ural söz konusu ziyaretine ilişkin açıklamasında, "İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nu ziyaretim ayrı önem taşıyor. Örgüt hiyerarşisi, ilkeli siyaset ve siyasetin toplumsal geleceği planlamak olması gerekliliği üzerine hayli derin sohbet ettik. Nezaketi, ilgisi, birikimi ve siyasi düşüncelerini paylaştığı için çok teşekkür ederim" ifadelerine yer vermişti.

"ATATÜRK'ÜN İSMİNİ ANMAKTAN İMTİNA EDEN..."

Ural'ın Kaftancıoğlu'nu ziyaretini yaptığı yazılı açıklamayla eleştiren AK Parti İl Başkanı Naim Makas ise, “Sayın CHP İl Başkanı, partisinin kurucusu Atatürk’ün adını zikretmekten dahi imtina eden İstanbul İl Başkanını ziyaret etmiş ve bunu sosyal medya hesabından paylaşmış! Her fırsatta Atatürk’ün ismi üzerinden siyaset yaparak, oy devşirmeye çalışanları kamuoyunun takdirine bırakıyorum" demişti.

Açıklamasının devamında Ural'a sert sözlerle yüklenen Makas, "Bugüne kadar ne bir şehit ailemizi ne de bir gazimizi ziyaret eden Sayın Ural’ın, partisinin kurucusu Atatürk’ün adını zikretmekten imtina eden İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu ziyaretini, övgü dolu sözlerle paylaşmasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Kendisi bu ziyaretten gurur duyuyor olabilir ama inanıyorum ki ‘Şehitler Diyarı’ Çanakkale’deki hemşehrilerim, her fırsatta Atatürk’ün ismi üzerinden siyaset yapanları gördükçe, vicdanlarında buna göre muhakeme edeceklerdir” ifadelerini kullanmıştı.

"SİYASETİ MEMUR OLARAK YAPMADIĞINIZI DÜŞÜNÜYORDUM AMA YANILMIŞIM"

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Canan Kaftancıoğlu ziyaretini eleştiren AK Parti İl Başkanı Naim Makas'a dün akşam sosyal medya hesabından "Yakışmadı Sayın Başkan Naim Makas" başlığıyla yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Ural açıklamasında şunları kaydetti:

"Yakışmadı Sayın Başkan Naim Makas. Hem de hiç yakışmadı. Eceabatlı şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran'ın cenazesinde birlikteydik ve selamlaştık. Bugüne kadar ne bir şehit ailesini ne de bir gaziyi ziyarer etmediğimi söylemeniz gençliğinize, İl Başkanı olarak size hiç yakışmadı. Ayrıca kimi, nerede, nasıl ziyaret edeceğimi size soracak, sorgulatacak değilim. Çanakkale küçük yer. İnsanımız birbirini tanıyor. Siyaseti memur olarak yapmadığınızı düşünüyordum ama yanılmışım. Kamuoyu takdirini yapacaktır." 

"DAVAMIZA MEMUR GENÇLER OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTERİZ"

Ural'ın cevabı üzerine sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Naim Makas, "Bizi yanıltmadığınız için teşekkür eder, davamıza memur gençler olduğunuzu bilmenizi isteriz" sözleriyle bir kez daha Ural'a yüklendi.

Makas açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Oldu mu Sayın Başkan Metin Ümit Ural? Merak etmeyiniz, Çanakkaleliler olarak istisnalarınızın farkındayız! Serzenişimizdeki asıl amacımız sizin tepkisizliklerinizdeki tutarsızlığınızdı. Bizim ifadelerimize vermiş olduğunuz tepkiyi; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli değerlerimizi tüm tavırlarıyla değersizleştirmeye çalışan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na vermemiş olmanızı ortaya koymaktaki kastımız tam da buydu. Tepki vermeniz gerekene olan kayıtsızlığınızdı. Bizi yanıltmadığınız için teşekkür eder, davamıza memur gençler olduğumuzu bilmenizi isteriz. Selam ve dua ile..."


Alper Şener uyardı: Çanakkale'de vaka sayıları yeniden tırmanışa geçti!Önceki Haber

Alper Şener uyardı: Çanakkale'de vaka sa...

Ayvacık Belediyesi'nden, Azerbaycan'a bayraklı destekSonraki Haber

Ayvacık Belediyesi'nden, Azerbaycan'a ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!