MHP’li Yıldırım: “Ahilik Haftası kutlama programları siyaset yapma yeri değildir”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MHP’li Yıldırım: “Ahilik Haftası kutlama programları siyaset yapma yeri değildir”
MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, dün gerçekleşen Ahilik Haftası kutlama etkinliklerine ilişkin dikkat çeken bir çıkış yaptı. Söz konusu etkinliğim, siyaset yapma yeri olmadığının altını çizen Yıldırım, “Hazır program bulunmuş istediğimiz yerden yüklenelim hususu bu tarz programlarda olmamalıdır. Emeği ile çaba sarf eden esnaflarımızın programları bu hususlara alet edilmemelidir” dedi.

MHP’li Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ahilik Haftası Kutlama Programları siyaset yapma yeri değildir. Programı organize eden birlik yetkililerin bu hususa dikkat ederek hareket etmesi gereklidir. Esnafımızı gruplaştırmadan, ötekileştirmeden sürecin kurulması ve takip edilmesi önemlidir…

Önceki yıllarda da yine benzer hususların yaşandığına şahit olmuştuk. Fakat belki bu sefer dikkat edilir beklentisi ile katılımlar sağladık. Bahsi geçen uygulama hataları, konudan habersiz esnafımızla aramızda hiçbir zaman sorun teşkil etmeyecektir.

Esnaflarımızın sıkıntıları bizler için önemlidir. Çözülmesi için yollar üretilmesi de bizlerin görevidir. Bu çözüm unsurları geçmişte olduğu gibi bugün de halen süreci yöneten bizim de ittifaken desteklediğimiz hükümetimiz tasarrufunda gerçekleşecektir.

Hazır program bulunmuş istediğimiz yerden yüklenelim hususu bu tarz programlarda olmamalıdır. Emeği ile çaba sarf eden esnaflarımızın programları bu hususlara alet edilmemelidir. Organizasyonu düzenleyen yetkililere tavsiyem bahsi geçen hususlara dikkat etmeleri yönündedir.

Saygılarımla.”


Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta? (2023 TCMB eylül ayı PPK faiz kararı toplantısı)Önceki Haber

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saa...

Kanada heyetinden, Vali Aktaş’a ziyaret - Çanakkale YorumSonraki Haber

Kanada heyetinden, Vali Aktaş’a ziyaret...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!