Asbak Reklam 1

Muharrem Erkek: "Çanakkale Kara Savaşları büyük bir kahramanlık örneğidir!"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Muharrem Erkek: "Çanakkale Kara Savaşları büyük bir kahramanlık örneğidir!"
Sosyal Koruma Kalkanı Banner
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Kara Savaşlarının 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

CHP'li Erkek mesajında, "Çanakkale’nin denizin ardından karadan da geçilemeyeceği tüm dünyaya gösterilmiştir. Kara Savaşları büyük bir kahramanlık örneğidir" dedi. 
Erkek mesajında şunları kaydetti:

"Büyük kahramanlıklar, tarihin akışını değiştirir. Kimi zaman bir çağı kapatır, bir çağı açar. Kimi zaman savaşların seyrini değiştirir, geleceğe bağımsız bir devlet bırakır. İşte Çanakkale destanındaki kahramanlığın bir başka örneği de Kara Savaşlarıdır. Dünyanın en büyük güçleri, Çanakkale’ye donanmalarını, askerlerini yığdı. 18 Mart'ta başlayan Deniz Savaşı ile çok denediler, çok istediler Çanakkale'yi deniz yoluyla geçmeyi, ama başaramadılar. Çok değil,  38 gün sonra 25 Nisan sabahı, Çanakkale'yi karadan geçebiliriz düşüncesiyle başka bir girişimde bulundular. Karşılarında canı pahasına direnecek, ama toprağını vermeyecek bir kahramanlığın olduğunu bilmiyorlardı. Bunu ancak 8 ay sonra, yüz binlerce kayıpla anlayabildiler. Ve dünya bir önderin, bir kahramanın, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğuşuna tanıklık etti. Bu nedenle Şevket Süreyya Aydemir, ‘Mustafa Kemal'in doğum yeri Kemalyeri'dir’ der. Rütbeli rütbesiz, genç yaşlı cephedeki her askerin kahramanlığıyla destan yazıldı Kara Savaşlarında. Çanakkale’de zaferi yaratanlar, Seyit Onbaşılardı, Mehmet Çavuşlardı, Yahya Çavuşlardı, 57. Alayın neferleriydi, Yüzbaşı Faiklerdi, Yarbay Hüseyin Avnilerdi ve Albay Mustafa Kemallerdi. Bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklardan var oldu. Geçmişten günümüze başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman askerlerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."
 

Vefa Destek Grubu Banner
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bülent Turan'ın Ramazan ayı ve Çanakkale Kara Savaşları mesajıÖnceki Haber

Bülent Turan'ın Ramazan ayı ve Çanakkale...

Biga'da 23 Nisan coşkusu balkonlarda yaşandıSonraki Haber

Biga'da 23 Nisan coşkusu balkonlarda yaş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!