Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Muhtarlarla pandemi tedbirleri görüşüldü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muhtarlarla pandemi tedbirleri görüşüldü
Koronavirüsle mücadele kapsamında, Çanakkale genelinde vakaların azaltılmasına yönelik alınacak tedbirler konusunda merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları koronavirüs salgınına karşı bilgilendirildi.
17 Petrol Reklam

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami Aktaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale merkez ilçe mahalle ile köy muhtarları, ilgili kurum müdürleri ve sağlık personelleri katıldı.

Toplantıda; Vali İlhami Aktaş ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı birer konuşma gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmaların ardından ÇOMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Coşkun Bakar tarafından kentin son durumu, koronavirüs hastalığı, koronavirüsün nasıl bulaştığı, koronavirüse karşı alınacak önlemler ve koronavirüs salgınında muhtarların görev ve sorumlulukları hakkında bir sunum yapıldı.

Vali Aktaş, pandemi sürecindeki destekleri için muhtarlara teşekkür ederek, koronavirüs salgınının kontrol altına alınabilmesi için kurallara titizlikle uyulması gerektiğine vurgu yaptı.

Özellikle yaklaşan Ramazan ayında toplu iftar ve sahur yapmaktan kaçınılması gerektiğini belirten Vali Aktaş, “Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Vatandaşlarımız, özellikle kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıdır” dedi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından merkez ilçe mahalle ve köy muhtarlarının talep ve görüşlerini dinleyen Vali Aktaş, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.
 

Anahtar Kelimeler:
Yenice’de 1 köy karantinaya alındı!Önceki Haber

Yenice’de 1 köy karantinaya alındı!

Kazdağları'nda sis ve yağışlı hava trafiği olumsuz etkiliyorSonraki Haber

Kazdağları'nda sis ve yağışlı hava trafi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!