Kale Grubu Banner
Asbak Reklam 2

Pandemi tedbirleri görüşüldü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pandemi tedbirleri görüşüldü
Salgınla mücadele sürecinde uyulması gereken kurallar, önlemler, aşılama faaliyetlerinde gelinen son durum ve yapılacak denetimlerin görüşüldüğü İl Pandemi ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.
17 Petrol Reklam

Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay,  Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, kurul üyesi kurum müdürleri ve STK’lar katıldı.

Toplantıda; İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk tarafından ilimiz genelindeki koronavirüs ile mücadele sürecinde son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar hakkında sunum yapıldı.

Ardından Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mücella Ulus tarafından İçişleri Bakanlığının Spor Müsabakalarında alınacak tedbirleri genelgesi kapsamında izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Toplantıda; koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde yapılan çalışmalar, spor müsabakalarında alınacak tedbirler,  hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla alınması gereken tedbirler değerlendirildi. 

Salgının devam ettiğini,  hep birlikte mücadele edilirse başarıya ulaşılabileceğini belirten Vali İlhami Aktaş, “Bu normalleşme sürecinde hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak için denetimlere devam etmeliyiz. Vatandaşlarımızın da temizlik, maske ve mesafe kuralı başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere hassasiyetle uyması gerekmektedir” dedi.

Toplantı; görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.
 


Başkan Makas’tan Gökçeada ziyaretleriÖnceki Haber

Başkan Makas’tan Gökçeada ziyaretleri

Çan’da en güzel bisiklet yarışması düzenlendiSonraki Haber

Çan’da en güzel bisiklet yarışması düzen...

Yorum Yazın

Lapseki’de skandal olay: Emniyet Müdürü ile Başkomiser kavgaya tutuştu, polislerin görev yerleri değiştirildi!
Ezine’de orman yangını!
Kale Grubu, 64’üncü yaşını kutladı 
Bülent Turan: “Çin’den sonra dünyada en çok büyüyen ikinci ülke Türkiye”
1915 Çanakkale Köprüsü’nün 3’üncü mega blok tabliye montajı başladı
Öğrenciler ÇOMÜ’den memnun
Başkan Öz: “Köylülerimizi yalnız bırakmıyoruz”
Jandarma, bayram süresince zehir tacirlerine göz açtırmadı
Gaz pedalı takı kalan tır dehşet saçtı: Feci şekilde can verdi!
Bülent Turan: “Amerikan parasıyla bağımsızlık türküsü mü söylenir?”

Başka haber bulunmuyor!