en iyi eğlence mekanları

Prof. Dr. Doğan Perinçek'ten Düzce depremi açıklaması: “Bölgedeki aktif fayların sık sık büyük deprem yaratma kabiliyeti var”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Prof. Dr. Doğan Perinçek'ten Düzce depremi açıklaması: “Bölgedeki aktif fayların sık sık büyük deprem yaratma kabiliyeti var”
Prof. Dr. Doğan Perinçek, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de büyük paniğe yol açan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından açıklamalarda bulundu.

Bölgedeki aktif fayların sık sık büyük deprem yaratma kabiliyetine sahip olduğuna dikkat çeken Perinçek, “Bundan sonra 5 hatta 5.5 büyüklükte artçı depremler olabileceğini dikkate alarak hasarlı evlerden uzak duralım” dedi.

Perinçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Halkımıza geçmiş olsun. 5.9 büyüklükte 8 şiddetindeki deprem bizlere uyarı olarak alınmalı. Marmara depreminin bizi hazırlıksız yakalamaması için tedbirlerimizi aldık mı? Bölgedeki aktif faylar sık sık büyük deprem yaratma kabiliyeti var. Kasım ayı tesadüfen Düzce ve dolayında depremlerin olduğu bir ay. 12 Kasım 1999, 17 Kasım 2021 ve bugün olan 23 Kasım depremi. Bundan sonra 5 hatta 5.5 büyüklükte artçı depremler olabileceğini dikkate alarak hasarlı evlerden uzak duralım. Artçı deprem sayısı şimdiden 45 sayısını aştı. Artçılar bugün ve önümüzdeki günlerde, haftalarda da sürecektir.”


Çan’da kamyon kırmızı ışıkta duran araçlara çarptı: 9 yaralıÖnceki Haber

Çan’da kamyon kırmızı ışıkta duran araçl...

Çanakkale’de şehit annesine son görevSonraki Haber

Çanakkale’de şehit annesine son görev

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!