Skandal iddia: Çanakkale üniversite hastanesi çalışanları tehdit mi ediliyor?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Skandal iddia: Çanakkale üniversite hastanesi çalışanları tehdit mi ediliyor?
Genel Sağlık-İş Sendikası Çanakkale İl Temsilcisi Ali Doğan Karacık, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sendikalarına kayıtlı çalışanların, Sağlık-Sen temsilcisi tarafından, görev yerlerini değiştirmekle tehdit edildiğini öne sürdü.

Ali Doğan Karacık tarafından, “Sağlık-Sen temsilcilerini uyarıyoruz: Haddinizi bilin!” başlığıyla yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“Sağlık çalışanlarını yoksulluğa mahkum eden sözleşmelerin imzacısı, sendikacılık adı altında marketçilik, otelcilik, taksicilik yapan Sağlık-Sen’in temsilcileri üyelerimizi ve temsilcilerimizi tehditle yıldırabileceklerini sanıyorlar. Türkiye’nin yükselen sendikal gücü Genel Sağlık-İş ve üyeleri size birkaç gömlek büyük gelir!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde servisleri dolaşan Sağlık-Sen temsilcisi üyelerimize ve temsilcilerimize yönelik tehditlerde bulunmuştur. Söz konusu şahıs sendikamız temsilcilerinin ve üyelerinin yerlerinin değişeceğini, sorumlu pozisyonda olanların yerlerine Sağlık-Sen üyesi çalışanların görevlendirileceğini söylemiştir. Ayrıca sendikacılıktan ve sendikal kanunlardan bihaber bu “ticaret erbapları” temsilcilik atamaya yetkimiz olmadığını iddia etmişlerdir. Kendilerine uzun uzun kanunları yazardık ancak okumayacaklarına, okusalar da idrak edemeyeceklerine eminiz. Sendikaları kendi ikballeri için araç olarak kullananlar kendilerini yasaların üzerinde görmektedirler.

Genel Sağlık-İş Sendikası’nın tüzüğü açık ve nettir; Sendikanın Amaç ve İlkeleri Madde 4- Sendika; vazgeçilmez ve devredilmez insan hak ve özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi temelinde, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması ve Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı kalarak sosyal adaletin gerçekleştirilmesi ve çalışma barışının sağlanması, kamu sağlık çalışanlarının temel hak ve çıkarlarının savunulması amacıyla; 1) Emperyalist merkezlerce dayatılan, sağlığı piyasalaştıran politikalara karşıdır, sınıf ve kitle sendikacılığı temelinde, Atatürk’ün başlattığı ulusal, kamucu ve halkçı sağlık politikalarını savunur. 2 ) Tam bağımsız Türkiye’yi savunur. 3) Çalışanlar arasında farklı çalışma biçimlerine (4C,4B vb.) karşı çıkar, kadrolu, güvenceli çalışma biçimini savunur.

Genel Sağlık-İş Sendikası örgütlü olduğu ve örgütlendiği her yerde tüzüğü doğrultusunda faaliyetler yürütür. Amaçları yağlı bir kapı, iyi bir koltuk olan malum sendikacıların sendikamız adına gölge düşürmeye çalışmaları nafiledir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve diğer hastanelerdeki malum sendika temsilcilerini uyarıyoruz: haddinizi bilin! Genel Sağlık-İş Sendikası ve üyeleri sizin ayak oyunlarınıza, tehditlerinize boyun eğmez! Tüm sağlık çalışanlarının ve ülkemizin güzel günleri için çıktığımız bu yola kararlılık ile devam edeceğiz.”


Dumlupınar şehitleri anıldıÖnceki Haber

Dumlupınar şehitleri anıldı

J&M Çanakkale Belediyespor şampiyon!Sonraki Haber

J&M Çanakkale Belediyespor şampiyon!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!