Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Tarihi Alan Başkanlığından 'bayrak yakma' eleştirilerine cevap: "Haksız ve asılsız bir iftira kampanyası başlatılmıştır"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarihi Alan Başkanlığından 'bayrak yakma' eleştirilerine cevap: "Haksız ve asılsız bir iftira kampanyası başlatılmıştır"
Anafartalar Zaferi'nin kutlama etkinliklerinde ekrana getirilen animasyon gösterisinde Türk bayrağının yakıldığı iddialarına Tarihi Alan Başkanlığından yanıt geldi. Başkanlıktan yapılan açıklamada, "Orada yanan bir bayrak değil, işgal güçlerinin dört bir yandan ülkemize yaptığı saldırıların, sınırlarımızdan başlayarak içeriye doğru ilerlemesinin alevler ile anlatılmasıdır. Haksız eleştirileri tümüyle reddediyor ve kınıyoruz" denildi.
17 Petrol Reklam

Tarihi Alan Başkanlığından söz konusu iddialar üzerine yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Anafartalar Zaferi’nin 105’inci yılı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100’üncü yılı Çanakkale’de büyük bir coşkuyla kutlanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığımızca hazırlatılan ve TRT Müzik Tarafından canlı yayınla ekranlara getirilen organizasyonda, işgal girişimini zafer destanına dönüştüren Anafartalar Zaferinin 105’inci yıl dönümü için düzenlenen bir konser de yer almıştır. Fakat çarpıtmalardan oluşan haberlerle büyük coşkuya gölge düşürülmeye çalışılmaktadır.

Çanakkale Anadolu Hamidiye Tabyası’nda gerçekleştirilen ve başta Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, muharebeleri komuta eden tüm komutan ve askerlerimizin anıldığı organizasyonda, şehitlerimizden bize emanet bayrağımız yüceltilerek ekranlara getirilmiştir.

Tüm bunlara rağmen, 20. yüzyıl başlarında ülkemize hayasızca yapılan saldırının görsel tasviri üzerinden haksız ve asılsız bir iftira kampanyası başlatılmıştır.

Orada yanan bir bayrak değil, işgal güçlerinin dört bir yandan ülkemize yaptığı saldırıların, sınırlarımızdan başlayarak içeriye doğru ilerlemesinin alevler ile anlatılmasıdır.

Düşman kuvvetlerinin sınırlarımız içerisindeki ilerleyişinin topraklarımıza düşmüş bir ateş olarak gösterildiği sahneler ile ilgili yapılan haksız eleştirileri tümüyle reddediyor ve kınıyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Öz çalışmaları yerinde incelediÖnceki Haber

Başkan Öz çalışmaları yerinde inceledi

Tarihi eser kaçakçıları Ezine'de yakayı ele verdi!Sonraki Haber

Tarihi eser kaçakçıları Ezine'de yakayı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!