Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Toplu taşımada 'HES Kodu' uygulaması başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Toplu taşımada 'HES Kodu' uygulaması başlıyor
Tüm dünyada etkili olan Covid-19 salgın hastalığıyla mücadele kapsamında Çanakkale Belediyesi'nin de başlatmış olduğu yeni çalışma doğrultusunda toplu taşımada kullanılan ulaşım kartları HES uygulamasına entegre oluyor. 
17 Petrol Reklam

Çanakkale Belediyesi, salgın hastalığın bulaşma riskinin azaltılması, hastalık tanısı konulan kişiler ve tanı konulan kişilerle teması bulunan vatandaşların tespit edilerek izolasyona tabi tutulmalarını sağlamak amacıyla, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının toplu taşımada kullanılan ulaşım kartlarına entegre edilmesine yönelik çalışmalarını tamamladı.

Bu kapsamda vatandaşların, elektronik ulaşım kartlarını hes.canakkale.bel.tr adresinden; T.C. kimlik numarası, HES kodu ve ulaşım kartı numaralarının girişini yaparak HES uygulamasına tanımlamaları gerekecek. Zorunlu entegre işlemi için son tarih 31 Aralık 2020 olarak açıklandı.

TOPLU TAŞIMADA 'HES KODU' NE İŞE YARAYACAK?

Uygulamanın hayata geçmesi ile birlikte Covid-19 tanısı konulan veya tanı konulan kişilerle temas halinde bulunup izolasyonda kalması gereken kişilerin izolasyon süreleri boyunca kişisel Kent Kart’ları da otomatik olarak kullanım dışı bırakılacak. Öte yandan, uygulama ile birlikte izolasyonda olması gerektiği halde şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullandığı belirlenen kişilere yönelik gerekli idari yaptırımların uygulanması amacıyla İçişleri Bakanlığı aracılığıyla Valilik ve Kaymakamlıklarla da iletişime geçilecek.

Anahtar Kelimeler:
İl Pandemi Kurulu toplandıÖnceki Haber

İl Pandemi Kurulu toplandı

CHP’li Ceylan’dan Gökçeada için vahim iddia!Sonraki Haber

CHP’li Ceylan’dan Gökçeada için vahim id...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!