Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'ndan 'GESTAŞ' açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'ndan 'GESTAŞ' açıklaması
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Gestaş'a ait 2019 yılı Sayıştay Raporu'nun, bazı basın yayın organları tarafından ‘şirketin bütçesinin, federasyon heyetinin yurt dışı gezileri için kullanıldığı’ şeklinde kamuoyuna yansıtıldığı gerekçesiyle açıklama yaptı. Açıklamada, "Federasyonumuz 3289 Sayılı Yasa ile kurulmuş idari ve mali özerkliğe sahip bağımsız bir spor federasyonudur. Kendisine ait bir bütçesi bulunmakta ve faaliyetlerinin tamamını bu bütçe ile sürdürmektedir. Habere konu şirketten federasyonumuza geçmiş dönemler de dahil günümüzde de herhangi bir sponsorluk veya  finansman desteği olmadığını önemle belirtiriz" denildi.
17 Petrol Reklam

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“Değerli kamuoyuna; 

Bir şirkete ait 2019 Sayıştay Raporu, bazı basın organları tarafından ‘şirketin bütçesinin, federasyonumuz heyetinin yurt dışı gezileri için kullanıldığı’ şeklinde kamuoyuna yansıtılmıştır. Federasyonumuz 3289 Sayılı Yasa ile kurulmuş idari ve mali özerkliğe sahip bağımsız bir spor federasyonudur.  Kendisine ait bir bütçesi bulunmakta ve faaliyetlerinin tamamını bu bütçe ile sürdürmektedir. Habere konu şirketten federasyonumuza geçmiş dönemler de dahil günümüzde de herhangi bir sponsorluk veya  finansman desteği olmadığını önemle belirtiriz. 

Bilindiği üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı 2023’de, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, TÜRSAB ve ÇATOD işbirliği ile Çanakkale’de Uluslararası Sualtı ve Dalış Fuarı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu projeyle ilgili gelişmeler, 2019 yılı Ağustos ayı itibariyle yapılan haberlerle kamuoyuna da yansımıştır. Federasyonumuz, mevzuatın kendine vermiş olduğu görev, yetki ve sorumluluk gereği, su altı dalışına ait tüm konularda profesyonel destek vermek ve işbirliğinde bulunmak amacıyla, Çanakkale İl Temsilcisi nezdinde proje heyetinde yer almaktadır. 

Proje hedefi doğrultusunda; federasyonumuz genel sekreterinin de yapılan davete icabet ettiği, Çanakkale Valiliği koordinasyonunda 2019 Ağustos ayında gerçekleştirilen toplantıda; Çanakkale yerelinde oluşturulacak heyetin, yerinde gözlem yapmak ve tespitlerde bulunmak amacıyla Avrupa’nın ve dünyanın önemli denizcilik ve su altı fuarlarının incelenmesi kararı alınmıştır.  

Bu karara istinaden; gözlem ve tespit için en uygun organizasyon olarak 2020 Ocak ayında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Boot Düsseldorf 2020 Fuarı belirlenmiştir. Bu fuara, federasyonumuzdan hiçbir yetkili katılmazken; Çanakkale proje heyetinden 3 kişi fuara katılım göstermiştir. Heyette kimlerin olduğu, 2020 Ocak ayı sonunda fuara katılımla ilgili basına yansıyan haberlerde de yer almaktadır. Dolayısı ile haber içeriğinde belirtildiği gibi federsyonumuz yöneticisi veya görevlisi hiçbir kişinin GESTAŞ tarafından yurtdışına gezi için gönderilmesi ve masraflarının karşılanması söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygı ile  sunarız. 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu"


Eti Bakır A.Ş’den bir destek de uzaktan eğitimeÖnceki Haber

Eti Bakır A.Ş’den bir destek de uzaktan...

Çanakkale'yi üzüntüye boğan ölüm: Genç yaşta kalbine yenik düştüSonraki Haber

Çanakkale'yi üzüntüye boğan ölüm: Genç y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!