Kale Grubu Banner
Asbak Reklam 2

Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasında Sezgin Baran Korkmaz polemiği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasında Sezgin Baran Korkmaz polemiği
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in, Sezgin Baran Korkmaz'ın bazı gazetecilerle televizyon kanalı kurduğunu iddia etmesine tepki gösteren Uğur Dündar, "Sen değersiz Yılmaz'sın" dedi.
17 Petrol Reklam

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Sezgin Baran Korkmaz'ın bazı gazetecilerle televizyon kanalı kurduğunu iddia etti. Bunun üzerine Uğur Dündar, canlı yayında Özdil'in paylaşımıyla ilgili çok sert tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil, Sezgin Baran Korkmaz’ın iddianamesinde, Türkiye’de bir televizyon kanalı kurduğu ve bu TV kanalında bazı güvenilir gazetecilerin de bulunduğu ifadelerinin yer aldığını öne sürdü. İddiaların ardından, gazeteci Uğur Dündar TELE1 canlı yayınında Özdil’e cevap verdi. 

“Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin” diyen Dündar, “Sakın cenazeme gelme. Yılmaz Özdil benim için bitmiştir. Sana yazıklar olsun. Hala ‘değerli ağabeyim’ diyor. Sakın bana değerli ağabeyim deme. Sen artık değersiz Yılmaz’sın. Karşıma çıkarsan çok fena olur. Daha fazla uzatırsa bir tane çarpar yollarım. Yine söylüyorum sakın cenazeme gelmesin. Benim için bitmiştir. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

Özdil, “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıor... Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” ifadelerini kullanmıştı.

TELE1'deki yayın sürerken Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde...” paylaşımı yaptı.

Bunun üzerine Dündar, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 kişiden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Kötü kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış... Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” dedi.

Dündar, Özdil’in kendisine “değerli ağabeyim” diye mesaj attığını da ifade ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz’sın” diye gösterdi.

Özdil ise Twitter'dan "Neticede kanal kiminmiş?" paylaşımı yaptı.
 

Anahtar Kelimeler:
Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? Önceki Haber

Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? 

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın depremi: Taraftarlar evinin önünde toplandıSonraki Haber

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın depremi: Taraf...

Yorum Yazın

Lapseki’de skandal olay: Emniyet Müdürü ile Başkomiser kavgaya tutuştu, polislerin görev yerleri değiştirildi!
Ezine’de orman yangını!
Kale Grubu, 64’üncü yaşını kutladı 
Bülent Turan: “Çin’den sonra dünyada en çok büyüyen ikinci ülke Türkiye”
1915 Çanakkale Köprüsü’nün 3’üncü mega blok tabliye montajı başladı
Öğrenciler ÇOMÜ’den memnun
Başkan Öz: “Köylülerimizi yalnız bırakmıyoruz”
Jandarma, bayram süresince zehir tacirlerine göz açtırmadı
Gaz pedalı takı kalan tır dehşet saçtı: Feci şekilde can verdi!
Bülent Turan: “Amerikan parasıyla bağımsızlık türküsü mü söylenir?”

Başka haber bulunmuyor!