Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Ülgür Gökhan'ın sözlerine CHP ve İYİ Parti'den ortak tepki: "Kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ülgür Gökhan'ın sözlerine CHP ve İYİ Parti'den ortak tepki: "Kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz"
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın, belediye meclis toplantısında İYİ Parti'li Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt'a yönelik sarf ettiği "İYİ Parti'nin varlık sebebi CHP'dir" şeklindeki sözleri büyük tepki çekmişti. Tepkilerin ardından CHP ve İYİ Parti'den yapılan ortak basın açıklamasında, "Genel başkanlarımızın özveri ile ülkemiz adına attıkları cesur adımlara, partilerimizin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimiz kullanacağımız kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz" denildi.
17 Petrol Reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Rıdvan Uz imzasıyla yapılan ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Millet İttifakının omurgası, ülkemiz için birlikte mücadele veren ve yurttaşlarımızın nezdinde büyük kabule mazhar olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti'nin her zaman önceliği Türkiye’dir. Bu temelde kurulmuş olan İttifakımız, ülkemizin geleceğinin şekillenmesi noktasında da yan yana durmaktadır. Millet İttifakı; demokratik hukuk devletine olan bağlılık, evrensel insan hakları ilkelerine saygı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve milletimizin değerlerini koruyup kollama inancıyla bugünlere gelmiştir. Kurulan bu birliktelik ve  yürüdüğümüz meşakkatli yol, demokrasi dersleri ile doludur. Hatırlanacağı üzere 2018 seçimleri öncesinde İYİ Parti seçime girmesin diye demokrasiye kurulan kumpas, CHP'nin on beş milletvekili hamlesiyle aşılmıştır. Yine İYİ Parti ile CHP'nin birlikte girdiği 2019 yerel seçimlerinde, başta İstanbul, Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehir belediyesi Millet İttifakı tarafından kazanılmıştır. Unutulmasın ki bu önemli sonuçlar, ülkemizin geleceği adına mücadele veren Genel Başkanlarımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in liderliğinde bir memleket masası çerçevesinde başarılmıştır.

"KELİMELERİ ÖZENLE SEÇMEK VE DİKKATLİ OLMAK GİBİ BİR GÖREVLE YÜKÜMLÜYÜZ"

İlk genel seçimlerde yurttaşlarımızın desteğiyle Millet İttifakı iktidarı kurulacak, iktidarımızda Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, bağımsız ve tarafsız yargı tesis edilerek, kuvvetler ayrılığının yok edildiği tek adam rejimi sona erdirilecektir. Bu bağlamda İttifak üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadele ile devam etmektedir. Genel başkanlarımızın özveri ile ülkemiz adına attıkları cesur adımlara, partilerimizin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimiz kullanacağımız kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz. Her iki partimizin de Türkiye sevdası ve verdikleri demokrasi mücadelesi her şeyin üzerindedir."


Başkan Semizoğlu, Çan Karma OSB toplantısına katıldıÖnceki Haber

Başkan Semizoğlu, Çan Karma OSB toplantı...

Çanakkale'ye bir büyük yatırım dahaSonraki Haber

Çanakkale'ye bir büyük yatırım daha

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!