Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa etti: “Bana kızacağınıza, İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanına kızın!”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa etti: “Bana kızacağınıza, İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanına kızın!”
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa açıklamasında partisine yönelik çok sert ifadeler kullanan Özdağ’ın hedefinde, “İYİ Parti varlığını CHP’ye borçludur” diyen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da vardı.
17 Petrol Reklam

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında istifa kararını açıkladı. Özdağ, Akşener ve parti yönetimine çok sert sözlerle yüklendi, "Makam için partinin onurunu sattılar, kanıtlarım var" dedi. Özdağ, Akşener'i FETÖ ile iltisaklı kişilerle rahatça yol yürümek ile suçladı, kendisini ikinci kez ihraç edecek kadar cesur olmadığını ifade etti.

İşte Özdağ'ın açıklamaları:

“İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. Tasfiye edilen Türk milliyetçilerinin yerine gelen 30 Ağustos'u bütün Türkiyelilerin bayramı diye kabul eden FETÖ'cü zihniyettir. İfadenin kanıtı, televizyonlarda, internette seyredebileceğiniz görüntülerdir. Hiç kimse inkar edemez.

İYİ Parti'deki FETÖ'cü sızma, bugün de yapmış olduğumuz bütün uyarılara rağmen devam etmektedir. Bazı kesimler İYİ Parti'deki krizin 19 Ekim 2020'de benim CNN Türk'te İstanbul İl Başkanı ile ilgili açıklama ve sonrasında bana karşı kurulan komplo, yani ihraç komplosu süreciyle başladığını düşünüyorlar. Oysa Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin tasfiyesi partinin kuruluş sürecinden hemen sonra başlamıştır.

"AKŞENER, FETÖ'CÜLER İLE MÜCADELEMDEN RAHATSIZ OLDU"

Bana yönelik Meral Akşener'in kızgınlığının temelinde bu vardır. Akşener'e karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım. Teşkilatları bile Özdağ'ın gizli planı var demesinler diye ziyaret etmedim. Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener'i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti'nin iktidar olabilmesi için mart seçimlerinden 5 ay önce Akşener'e 7 sayfalık bir raporla İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım. Akşener, bu teklifimi reddetti. Sonra CHP ile görüşmeler başladı. CHP, İYİ Parti uzlaşması üzerine MHP ve AK Parti arasındaki ittifak yeniden kuruldu.

“BANA KIZACAĞINIZA ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANINA KIZIN!”

Ben bunları söyleyince İYİ Parti’nin değişik kademelerdeki yöneticileri bana kızıyorlar. Bana kızacağınıza, cesaretiniz varsa, İYİ Parti’nin iç işlerine karışan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına kızın. İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanına kızın. Ama onlara kızamıyorsunuz. Çünkü belediyeden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Bu söylediklerimin hepsinin kanıtı var. 

Kaynak: Sabah
 

Anahtar Kelimeler:
Çanakkale’de kaçak ve sahte içki operasyonu!Önceki Haber

Çanakkale’de kaçak ve sahte içki operasy...

Lapseki’de dördüncü kattan düşen çocuk öldü!Sonraki Haber

Lapseki’de dördüncü kattan düşen çocuk ö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!