Yeni kabine kulisleri: Çanakkale’den iki isim gündemde

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yeni kabine kulisleri: Çanakkale’den iki isim gündemde
Çanakkale’nin AK Parti’deki iki güçlü ismi Bülent Turan ve Fatih Şahin’in isimleri yeni kabinede görev alması muhtemel bakanlar arasında geçiyor.

Independent Türkçe, “AK Parti'de kabine beklentisi” başlığıyla bugün bir haber yayınladı.

Haberde, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimini kazanan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabinesinin cuma günü açıklanmasının beklendiği kaydedilirken, bakanlar kurulunun, öncelikle milletvekili seçilen bakanlara görev verilip verilmeyeceğinin netleşmesiyle şekilleneceği vurgulandı.

TURAN VE ŞAHİN LİSTEDE

Haberin devamında, ilgili bakanlıklar ve bakan olması muhtemel kişilerin isimleri okurlara aktarılırken, Bülent Turan’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Fatih Şahin’in ise Gençlik ve Spor Bakanı olarak yeni kabinede görev alabilecekleri belirtildi.

AK Parti’de 7 yıl süreyle Grup başkanvekilliği ve 3 dönem de Çanakkale Milletvekilliği yapan Bülent Turan, Çanakkale’nin Lapseki nüfusuna kayıtlı.

AK Parti’den 2 dönem Ankara Milletvekili olan ve partide Genel Sekreterlik görevini sürdüren Fatih Şahin ise Çanakkale’nin Çan nüfusuna kayıtlı.


Çanakkale’de 16 zehir taciri tutuklandı!Önceki Haber

Çanakkale’de 16 zehir taciri tutuklandı!

AK Partili Makas’tan, Başkan Gökhan’a ‘mor bavullu’ mesaj: “Sizin için toplayacağız”Sonraki Haber

AK Partili Makas’tan, Başkan Gökhan’a ‘m...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!