Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 6.05

Hüseyin Yıldırım: “Çanakkale’de yapılacak ön seçimde Bülent Turan asla sandıktan çıkamaz”

Manşet - 20 Ocak 2020 13:29 A A

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın, “‘Makam istedim vermediler, tayin istedim yapmadılar’ gibi gerekçelerle parti değiştirmek bizim siyasi ahlakımızın gereği değil” şeklindeki sözlerine Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım’dan cevap geldi. Yıldırım açıklamasında, Bülent Turan’ın hala konunun magazin kısmı ile ilgilendiğini ifade ederek Bülent Turan’ın, Çanakkale’de yapılacak ön seçimde asla sandıktan çıkamayacağını ve Çanakkale’nin siyasi kimyasını bozduğunu öne sürdü.

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a cevap niteliğindeki açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef iktidar partisinin kurmayı Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ülkemizdeki yeni partileri ve yeni siyasi eğilimleri bir demokrasi zenginliği olarak değil de AK Partiyi iktidardan indirme projesi olarak görüyor. Yeni partilere geçenleri ve geçmeyi düşünenleri ihanet ile suçlayıp makam ve mevki kadar küçük bir kısır döngü içerisine sokmaya çalışıyor. Sanıyoruz kendisi de AK Parti’nin Refah partisinin içerisinden kopan insanlarla kurulmuş olduğu unutmuş veya gerçekleri inkar ediyor. Sayın Turan’ın sözlerine karşı öncelikle şunu ifade etmeliyim ki Gelecek Partisinin Genel Başkanı dahil hiçbir ferdinin makam mevki beklentisi yoktur. Başta Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere kendisi ve çok sayıda arkadaşı bu ülkede gelinebilecek en yüksek makamlara demokrasi ile gelmiş ve demokrasiyi benimsemiş insan topluluğudur. Bu ülkede Başbakan Danışmanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve İktidar Partisi Genel Başkanlığı gibi görevlere gelen bir insanın daha ne gibi makam beklentisi arzusu olabilir ki?

“GEÇMİŞİNİ TASFİYE ETMEK İSTEYEN BİR HAREKET ARTIK KENDİSİNİ TASFİYE ETME DURUMUNA GELMİŞTİR”

Sayın Genel Başkanımız ülkede işlerin iyi gitmesi durumunda Gelecek Partisinin ve yeni partilerin de kurulmasına zaten ihtiyaç olmayacağını birçok beyanında ifade etmiş ama ülkede işlerin iyi gitmediğini ve ülkenin yeni bir siyasi hareketlere ihtiyaç duyduğunu defaatle belirtmiştir. Fakat maalesef AK Parti’de kendi geçmişini ihraç etmeye kalkınca da kendi Genel Başkanını tasfiye eden bir parti olarak siyasi tarihe geçmesin diye Sayın Genel Başkanımız ve çok sayıda insan AK Parti’den kendi hür iradeleri ile istifa edip yeni bir parti kurmuşlardır. Unutulmamalıdır geçmişini tasfiye etmek isteyen bir siyasi hareket artık kendisini tasfiye etme durumuna gelmiştir.

Sayın Turan dahil birçok AK Parti’li, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na bilge lider diye hitap ederken görev yaptığı 2 yıllık başarılı süreç partinin hafızasından silinmeye çalışarak AK Parti kendi kendini inkar etmeye kalkımıştır. Samimiyetle ifade etmeliyim ki AK Partiyi bu samimiyetsizlik bitirecektir. Yerel seçimlerde büyükşehirler başta olmak üzere birçok yerde yaşanan hüsran bunun en net kanıtıdır.”

“ÇANAKKALE’DE SANDIKTAN ÇIKAMAZ”

AK Parti’nin demokrasi ile imtihanını da kaybettiğini ifade eden Hüseyin Yıldırım, 4 yıllık dönemde 4 il başkanıyla çalışan Bülent Turan’a gönderme yaparak Çanakkale’de yapılacak ön seçimde Bülent Turan’ın asla sandıktan çıkamayacağını ve Turan’ın Çanakkale’nin siyasi kimyasını bozduğunu öne sürdü.

Yıldırım sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Sayın Turan’ın bazen kendini doğru ifade ettiğine de şahit oluyoruz. Kendisinin yakın geçmişte kurduğu ‘Recep Tayyip Erdoğan olmazsa ben bir hiçim’ cümlesi aslında burada anahtar cümledir. Bu cümleleri kuran bir siyasi kişilik için makam ve mevkinin elbette önemli olduğunu/olacağını biliyoruz. Ama Gelecek Partisi’nde makam ve mevki beklentisi olan hiçbir ferdin yer almadığının altına imzamı atıyorum.”


Bu haber 812 kez okundu.
Manşet - 13:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Özgür Ceylan: “Depreme karşı Çanakkale’de ne yaptınız?”
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’nin yer ivmesi değerleri bakımından, deprem riski yüksek iller arasında olduğunu belirterek, depreme karşı yapılan hazırlıkların neler olduğunu sordu. Özgür Ceylan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması için Meclis Başkanlığına verdiği önergede, “Çanakkale’de yapı stokunun tespit edilerek, deprem riski altındaki yerleşim yerlerinde yapıların deprem yönetmeliğine uygun inşa edilip edilmedikleri hususunda gerekli […]
 • 02
  Lapseki’de doğalgaz ön abone işlemleri yeniden başladı
  Altyapı çalışmalarına 2017 yılında başlanan ve kısa bir sürede doğalgaz dağıtımına başlanan Lapseki’de tüm mahalleler doğalgaza kavuşacak. Lapseki’de belirli bölgelere verilen doğalgaz, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Dalyan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Gazi Süleyman Paşa Mahallelerine de verilmeye başlanacak. Bir süredir devam eden teknik altyapı çalışmalarında sona gelinmesi sebebiyle, AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş. yetkilileri tarafından yeniden ön […]
 • 03
  Başkan Erdoğan, sorunları yerinde inceledi
  Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Şirintepe Mahallesi Kırlar Mevkii’nde incelemelerde bulunarak, sorunları yerinde dinledi. Talepleri dinleyerek sorunları yerinde tespit etmek için ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Şirintepe Mahallesi Kırlar Mevkii’nde incelemelerde bulundu. Nilüfer Hatun Camii ve bölgesinde sorunları dinleyen Başkan Erdoğan’a, Şirintepe Mahallesi Muhtarı Necati Arı ve birim müdürleri eşlik etti. […]
 • 04
  Yeni yönetimden ilk ziyaret Ezine’ye
  Naim Makas bakanlığında oluşturulan AK Parti Çanakkale İl Yönetimi, ilk ziyaretini AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da katılımıyla AK Parti Ezine İlçe Başkanlığına yaptı. İl Yönetim Kurulunun kamuoyuna ilan edilmesinin ardından soluğu Ezine’de alan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün ve AK […]
 • 05
  Çan Belediyesi Sosyal Tesisleri hizmete açıldı
  Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine her geçen gün yenisini ekleyen Çan Belediyesi, uygun fiyatlarla hizmet verecek olan İsmet İnönü Parkı Sosyal Tesislerini kısa süreli bir tadilatın ardından hizmete açtı. 14 Şubat Sevgililer Gününde hizmete açılan İsmet İnönü Parkı Sosyal Tesisleri, Çan Belediyesi tarafından düzenlenen müzik dinletisiyle misafirlerine keyifli bir akşam yaşattı. Geceye eşi Şebnem Öz birlikte […]

HAVA DURUMU

18 Şubat 2020 SALI
 • ÇAR 13.6°
 • PER 12.0°
 • CUM 5.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 120.792
  0,53%
 • ALTIN 308.10
  0,24%
 • DOLAR 6.049
  0,06%
 • EURO 6.556
  0,07%

GÜNLÜK BURÇLAR