Metin Koç

Metin Koç

Mail: [email protected]

Bülent Turan ve adaylık meselesi

Bülent Turan ve adaylık meselesi

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunun açıklanmasının ardından, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın 2020 yılının aralık ayında yaptığı bir açıklama yeniden gündeme geldi.

Şöyle diyordu Turan: “İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olsun, ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.”

Kendi adaylığı noktasında elbette ironi yapıyordu Turan. Bunu anlamak için ne siyasetçi ne gazeteci olmaya gerek vardı. Kaldı ki 4 ay önce katıldığı bir televizyon programında bu ironinin açıklamasını yaptığını, mevcut görüntüler eşliğinde bugün sosyal medya hesabından paylaştı.

Bülent Turan’ın siyasi geçmişini bildikleri halde, mevzubahis ironiyi gerçekmiş gibi haber yapan Cumhuriyet, T24, Gazete Duvar gibi basın mecralarının işi sulandırma çabalarını uzun uzadıya ele almaya gerek yok. Çünkü gazetecilik ciddiyet gerektiren bir meslektir. Her neyse, konumuz da bu değil zaten. İşin bizi ilgilendiren kısmı, Bülent Turan’ın 2023 Genel Seçimlerinde Çanakkale Milletvekili Adayı olup olmayacağı.

Esasında sayın Turan geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda Çanakkale’ye milletvekili olarak hizmet etmeye devam edeceğini belirttiği halde AK Parti içerisinde çeşitli spekülasyonlar mevcut. Üç dönem kuralından tutun da, İstanbul’dan aday gösterileceğine kadar.

Benim edindiğim bilgiler ise, Turan ve yakın çalışma ekibinin Çanakkale’de yola devam edecekmiş gibi çalışmalarını sürdürdükleri yönünde. Kaldı ki Turan, fırsat buldukça kentteki temaslarına yenilerini ekliyor. Bugün partisinin kadın kolları tarafından hazırlanan yardım malzemelerinin deprem bölgesine gönderilmesi etkinliğine katılıp, Ziraat Odasının yeni seçilen başkanına gerçekleştirdiği ziyaret gibi.

AK Parti’nin mevcut Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, 2023 Genel Seçimlerinde yine ilk iki sırayı mı alır, ikinci sıraya yeni bir isim mi eklenir, yoksa ilk iki sıra tümden mi değişir, bekleyip göreceğiz.

Çanakkale özelinde birçok ismin AK Parti’den milletvekilliği aday adaylıklarını ilan etmek için hazırlandığını göz önünde bulundurursak, hiçbir ihtimal sürpriz olmayacak gibi

Hepinize sağlıklı günler dilerim…

Yorum Yazın