Reklamı Geç
Gestaş İlan 2
Ataçlar Reklam
Metin Koç

Metin Koç

Mail: [email protected]

CHP, Çan’da iktidar mı, muhalefet mi?

CHP, Çan’da iktidar mı, muhalefet mi?

“AK Parti’nin muhalefette olduğu belediyeler içinde en rahat ettiği ilçe Çan’dır” desek yanılmış olmayız. Çünkü CHP, AK Parti’nin yerine Çan’da bu görevi başarıyla (!) icra ediyor. 

10 yıllık AK Parti iktidarı sonrası belediyenin CHP lehine el değiştirdiği Çan’da, gerilim eksik olmadı. Aday belirleme sürecinde Bülent Öz’ün etrafında toplanan CHP teşkilatı, seçim zaferi kazanılmasına rağmen Öz’e sırtını döndü.  Harun Arslan’ın ilçe başkanı seçilmesiyle sonuçlanan kongre süreci de taraflar açısından hayli sancılı geçti. O günden sonra belediye ve teşkilat arasındaki yüksek tansiyon hiç düşmedi. CHP’li Belediye Başkanı Bülent Öz ile CHP İlçe Başkanı Harun Arslan’ın yıldızı uzun süre barışmadı. Ta ki geçtiğimiz Kasım ayına kadar. Sosyal medyada birlikte poz veren Öz ile Arslan’ın buluşması vatandaşlar tarafından takdirle karşılanmış, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Geleceğe yelken açanlara selam olsun. Birlikte başarmak mümkün” sözleriyle iki ismi tebrik etmişti. Ancak Çan’daki barış havası iki ay bile sürmedi. Geçtiğimiz günkü Belediye Meclis Toplantısı’nda sözleşmeli personel alımının tartışıldığı sırada, CHP İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Harun Arslan, Belediye Başkanı Bülent Öz’e tepki göstererek, partisinin belediye meclis üyeleriyle birlikte toplantıyı terk etti. Kısacası Çan’da bir kez daha başa dönülmüş oldu.

31 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Aradan geçen süreç, enerjisini kendi iç tartışmalarına harcayan CHP adına büyük kayıp.  Belediye Başkanı Bülent Öz, milletvekilliği geçmişi olan, siyaseten çok deneyimli bir isim. Göreve geldiği günden bu yana, büyük özveriyle Çan’a hizmet etmeye çalışıyor. Sürekli sahada oluşu ve önemli projeler için Çan-Ankara hattında mekik dokuması da bunun göstergesi. Sözün özü, Harun Arslan ve birlikte hareket ettiği ekibinin, geçmişteki 10 yıllık muhalefet alışkanlığını bir kenara bırakıp, iktidar olduklarını hatırlamaları ve üstelik kendi partilerinin Belediye Başkanı olan Bülent Öz’e köstek değil, destek olmaları gerektiğini düşünenlerdenim. Aksi halde Çan için bir sonraki yerel seçimlerde rüzgarın ters yönden esmesi kaçınılmaz görünüyor.

REHAVETE KAPILMAYALIM

Çanakkale’de geçtiğimiz Kasım ayı sonunda koronavirüs vakaları tavan yapmıştı. Öyle ki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarının yüzde 50’den fazla arttığı 15 şehir arasında Çanakkale’yi de göstermişti. Sonrasında alınan tedbirler ve vatandaşların sağduyulu davranışları sonrası vaka sayılarında büyük ölçüde normale dönmeyi başardık. Bundan sonraki süreçte önemli olan, rehavete kapılmadan tedbirlere olan bağlılığımızı sürdürebilmek. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

TASARIMINI ÇOK BEĞENDİM

Gestaş filosundaki Gökçeda 1 gemisi, Yalova’daki bakım çalışmalarının ardından Çanakkale’ye döndü. Neredeyse baştan aşağı yenilenen gemideki en çok dikkat çeken değişim ise yeni renkleriydi. Filodaki diğer gemiler gibi kurumsal renklere bürünen Gökçeada 1 gemisinin, beyaz gövdesi üzerinde gökkuşağı renklerini temsil eden farklı renklerdeki çizgilerini çok beğendim.  Fikir sahipleri ve emeği geçenleri tebrik ederim. 


 

Yorum Yazın