Metin Koç

Metin Koç

Mail: [email protected]

Nedir bu ülkenin sizin gibilerden çektiği!

Nedir bu ülkenin sizin gibilerden çektiği!

Hadi sahte şeyhlerin, abuk sabuk tarikat liderlerinin zırvalıklarına senelerdir alıştık da, söyleyen üniversite hocası olunca ne diyeceğimizi şaşırdık!

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı bir televizyon programında, üniversiteler için, “Neredeyse fuhuş evleri” dedi. Evet yanlış duymadınız! Bir öğretim görevlisi, bu ülkenin bilim yuvaları için “Fuhuş evleri” benzetmesinde bulunup, insanların hayattaki en kıymetli varlığı olan evlatlarını fuhuş yapmakla itham ediyor! Stüdyodaki konukların,  “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye tepki göstermesine rağmen geri adım atmayarak, “Gördüğüm var. İstisna değil. Gelin ben sizi gezdireyim. Komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek. Siz nerede yaşıyorsunuz?” sözlerini kullanma utanmazlığını gösterebiliyor! Anlaşılan o ki bu sözde öğretim görevlisi işi gücü bırakıp öğrencileri takip ediyor, evlerini gözetliyor! Böyle utanmazlık, böyle rezillik, böyle kepazelik olabilir mi Allah aşkına? Profesörlük mertebesindeki bir kişi, eğitim verdiği gençleri böyle aşağılık bir şekilde suçlama cüretini nasıl kendinde görüyor? Üniversite öğrencilerinin derslere olan ilgisinin düşüklüğünü (bu kendi iddiası) “fuhuş yapmakla” ilişkilendirmek hangi zekanın ürünüdür?

Neyse ki bu sözde öğretim görevlisinin mide bulandıran sözlerine hem üniversite kanadından, hem devlet kademesinden gerekli tepkiler gösterildi ve en kısa sürede soruşturma açılacağı belirtildi. 

Evlatlarımız bu hayattaki en kıymetli varlıklarımız. Unvanı, konumu ne olursa olsun hiç kimse onları böyle aşağılık şekilde suçlayamaz. Üniversitelerimiz bu ülkenin bilim yuvaları, gençlerimiz de göz bebeğimizdir. Böyle hastalıklı ruha sahip sözde öğretim görevlilerinin olması gereken en son yer de üniversitelerdir! Çünkü onlar, gençlerimizin gelişiminin önündeki en büyük engeldir!
 

Yorum Yazın