Metin Koç

Metin Koç

Mail: [email protected]

Yapacağın bir paylaşımla Ahmet Alp’e nefes olur musun Ata Demirer?

Yapacağın bir paylaşımla Ahmet Alp’e nefes olur musun Ata Demirer?

SMA hastası Ahmet Alp bebeği Çanakkale’de bilmeyen yoktur. Aylardır yoğun bakımda. Tedavisi için tam 2 milyon 200 bin Euro gerekiyor. Maalesef çok yüksek bir meblağ… Ahmet Alp’in ailesinin kendi imkanlarıyla bu yükün altından kalkabilmesi mümkün değil. Onlar da çareyi sosyal medyadan yardım çağrısı yapmakta buldu. Sesleri de büyük oranda duyuldu. Çanakkale tüm dinamikleriyle Ahmet Alp bebeği yaşatabilmek için adeta seferber oldu. 21 Aralık Pazartesi günü itibariyle toplanan yardım miktarı 170 bin Euro’ya ulaştı. Zamanın son derece kısıtlı olduğu düşünüldüğünde, daha yüksek bağışlara ihtiyaç duyulduğu görülüyor. Burada da en büyük görev, iş dünyasına düşüyor. Çanakkale’de faaliyet gösteren İçdaş, Kale Grubu, Akçansa, Dardanel, Doğtaş gibi büyük ölçekli şirketler var. Gerekli insiyatifi aldıklarında Ahmet Alp’in tedavisi için ihtiyaç duyulan paranın çok daha kısa sürede toplanabileceği kanaatindeyim. Belki bu şirketler içinden, aileyle irtibata geçenler olmuştur, bilemiyorum. 

Bir diğer kuvvetli unsur da sosyal medya… Gücü inkar edilemez. Bu mecrada özellikle ünlü isimler, çok büyük kitlelere ulaşabiliyor. Haklarını yemeyelim, gereken desteği de veriyorlar. Biliyorsunuz, ismi Çanakkale ile özdeşleşen bir ünlümüz de var, Ata Demirer. Zamanının büyük bölümünü Bozcaada’da geçiriyor. Ancak bu zamana kadar kendisinin Ahmet Alp ile alakalı bir paylaşımına tanıklık etmedik. Mecbur da değil elbet! Ahmet Alp’in ailesi 1 Ekim’de Twitter üzerinden yaptıkları bir paylaşımda Ata Demirer’i de etiketlemiş. Ancak kendisinden bu paylaşıma bir yanıt gelmemiş. Instagram’da 1.7 milyon, Twitter’da ise 6.7 milyon takipçisi bulunan Ata Demirer, her iki mecradan yapacağı bir paylaşımla 8.4 milyon kişiye ulaşabiliyor. Her fırsatta Çanakkale ile özdeşleştiğini dile getiren Ata Demirer’in, bu şehrin evladı olan Ahmet Alp için sosyal medya hesabından yapacağı bir paylaşımı çok görmemesi gerek.

Canımız Ahmet Alp bebek, minik bedeniyle aylardır yoğun bakımda hayata tutunmaya, ailesi sosyal medyadan seslerini duyurmaya, vatandaşlar da bütçeleri dahilinde yardımcı olmaya çalışıyor. Şu an için toplanan bağış miktarı elbet yeterli değil. Ama enseyi karartmak yok. Ahmet Alp bebek eninde sonunda sağlığına kavuşacak, Çanakkale evladını yaşatacak!  

Yorum Yazın