Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Başkan Makas'ın Malazgirt Zaferi mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Makas'ın Malazgirt Zaferi mesajı
AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Malazgirt Zaferi'nin 949. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Açıklamasına Sultan Alparslan'ın, “Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya da şehit olarak cennete giderim. Burada emreden sultan ve emredilen asker yoktur. Zira bugün ben de ancak sizlerden biriyim, sizlerle birlikte savaşan bir gaziyim. Ölürsem kefenim, üzerimdeki elbisemdir" şeklindeki sözlerini hatırlatarak başlayan Başkan Makas, şu ifadeleri kullandı:

"26 Ağustos 1071'de Malazgirt'te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olmuştur. Aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir. 

Sultan Alparslan, “Kalksın Tuğlar, Yürüsün Ordular” diyerek vatan kıldığı bu coğrafyanın kapılarını 949 yıl önce bu kadim millete açarak miras bırakmıştır. Malazgirt Zaferi, sadece bir askeri zafer değil, tüm dünyanın kaderini, tarihinin yeniden yazılmasına vesile olan zaferdir.

Milletimize, Anadolu'nun kapılarını açan, bu topraklarda birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hakim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümünü kutlarım.

Bu vesileyle, başta Sultan Alparslan olmak üzere, milletimizin istiklali yolunda  şehit ve gazi olanları rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."


Kale Grubu, kültür ve sanat hayatına yaptığı katkıları KTSM ile artırarak devam ettiriyorÖnceki Haber

Kale Grubu, kültür ve sanat hayatına yap...

Başkan Öz, Çan'da OSB kurulması için resmi süreç başlattıSonraki Haber

Başkan Öz, Çan'da OSB kurulması için res...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!