Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Bayramiç Festivali başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bayramiç Festivali başladı
Bayramiç Belediyesi’nin düzenlediği, 25. İDA Kültür Sanat ve Kurtuluş Günü Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı. Festival kapsamında düzenlenen Tohum Takas Şenliği de büyük ilgi gördü. Festival, ilk gününden Bayramiçlileri coşturdu.

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’un ev sahipliğinde gerçekleşen festivale, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Mestanlı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Osman, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İl Genel Meclisi Üyeleri Sadık Göğüsgeren, Zeki Sezer, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

25. İDA Kültür Sanat ve Kurtuluş Günü Festivali, geniş bir katılımın olduğu kortej yürüyüşüyle başladı. Kortej yürüyüşünde vatandaşları selamlayan ve etkinliklere davet eden Başkan Uygun, büyük alkış aldı. 

Kortejin ardından Seferihisar Belediye Bandosu’nun verdiği mini konserle eğlenen Bayramiçliler, Mestanlı ve Bayramiç halk oyunu gruplarının gösterisini ilgiyle izledi. 

Özgürlük Parkı’na kurulan stantları gezen Başkan Uygun ve konuklar, stantlardaki ürünler hakkında bilgi aldı.

Özgürlük Parkı’nda açılan Çocuk Sokağı’nda ise çocuklar, doyasıya eğlendi. Birbirinden güzel el işleri yapan ve resimler çizen çocuklar, unutulmaz saatler yaşadı. 

Festivalin açılış konuşmasını yapan Başkan Uygun, “25. İda Kültür Sanat ve Kurtuluş Günü Festivalimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Festivalimiz kapsamında seminerler, dinletiler, yarışmalar, sergiler, atölyeler, konserler ve birbirinden özel etkinlikler olacak. Bu yolda bizlerle birlikte olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Festival kapsamında düzenlenen 7. Tohum Takas Şenliği de büyük ilgi topladı. Tohumları takas eden ve bilgi alışverişi yapan vatandaşlar, gelecek için önemli bir adım attı. Bunun yanında Özgürlük Parkı’nda yapılan paneller, söyleşiler ve dinletiler, halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşti.


 


Türkiye’nin ilk Şehit Yakınları ve Gazievi Çanakkale’de açıldıÖnceki Haber

Türkiye’nin ilk Şehit Yakınları ve Gazie...

Şahin Aygül: “Gündeme gelmek için Diyanet’e saldırmayın”Sonraki Haber

Şahin Aygül: “Gündeme gelmek için Diyane...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!