Ataçlar Reklam
Asbak Reklam 2

Çanakkale için korkutan deprem uyarısı: "7 büyüklüğünde olabilir"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale için korkutan deprem uyarısı: "7 büyüklüğünde olabilir"
Geçtiğimiz Pazar günü Gökçeada açıklarında meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından Sözcü gazetesine açıklamalarda bulunan Deprem Bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bu deprem Kuzey Ege’de 6,3 ile 7 arasında bir deprem yaratmak üzere hazırlandığını gösteriyor. Bu depremden Çanakkale, İzmir, Balıkesir ve Edirne'nin kıyı kesimleri etkilenir" dedi.
17 Petrol Reklam

Son günlerde meydana gelen irili ufaklı depremlerin bir çizgisellik oluşturduğuna dikkat çeken Övgün Ahmet Ercan şunları söyledi:

"Kuzey Anadolu Kırığı'nın Yunanistan uzantısı olan Kuzey Ege Kırığı'nda bir hareketlenme var. Bu tabii ki Türkiye'yi de ilgilendiriyor. Depremler Çanakkale'ye yakın olarak Gökçeada, bunun yanı sıra Selanik'in önünde Üç Parmak Yarımadası, yine hemen Atina'nın yanında Eğriboz Adasının kuzeyinde olmak üzere depremler bir çizgisellik gösteriyor. Bu çizgisellik Kuzey Anadolu Kırığı'nın Ege'deki uzantısının etkin olduğunu ve kuzey Ege'de bir deprem yaratmak üzere hazırlandığını gösteriyor. Büyüklüğü 6,3 ile 7 arasında bir büyüklük olur."

"EGE VE MARMARA'DA HİSSEDİLİR"

Kuzey Anadolu Kırığı'nın Ege Denizi'ndeki batı uzantısı olduğunu da sözlerine ekleyen Ercan, “Kuzey Anadolu Kırığı, Ege Denizi'ndeki batı uzantısı olup burada son buluyor zaten. Depremi orada yapıp tekrar Anadolu toprağına geri dönecek. Olası 7 büyüklüğündeki depremden Çanakkale, İzmir, Balıkesir, Edirne'nin kıyı kesimleri etkilenir” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Rıdvan Uz'dan, Bülent Turan'a çok sert 'FETÖ' cevabı: "FETÖ'cü bilmek istiyorsan aynaya bak"Önceki Haber

Rıdvan Uz'dan, Bülent Turan'a çok sert '...

Başkan Gökhan su depolarını incelediSonraki Haber

Başkan Gökhan su depolarını inceledi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!