Asbak Reklam 2

Çanakkale'de iki doz Covid-19 aşısı olanların oranı yüzde 82,7

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale'de iki doz Covid-19 aşısı olanların oranı yüzde 82,7
Çanakkale'de iki doz aşısını yaptırmış olan vatandaşların oranı yüzde 82,7 oranına ulaştığı bildirildi.

Çanakkale’de aşılama hizmeti tüm sağlık kuruluşlarında devam ediyor. Toplum Sağlığı Merkezleri’nde (TSM) aşı randevusu almaya gerek olmadan aşılar yapılıyor.

İlçelerde ve merkezde ise üniversite öğrencilerine yönelik yerinde aşılama hizmeti verilirken, evde sağlık hizmeti almakta olan veya bakıma muhtaç vatandaşlara talepleri halinde evde aşı uygulaması da devam ediyor. Ayrıca tüm ilçelerde köy muhtarları ile iletişim halinde yerinde aşılama planlamaları sürüyor.

2 doz Sinovac aşısı olan vatandaşların ikinci dozdan en az 60 gün sonra diledikleri aşı ile 3. dozu olmaları, yine 2 doz Biontech ile aşılanmış vatandaşların ise son dozdan altı ay sonra 3. doz aşı ile aşılanmaları bağışıklığın devamı açısından çok önemli olarak bildiriliyor.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Aşılanmayan, 2. veya 3. doz aşısını tamamlamayan tüm vatandaşları aşılarını yaptırmak üzere sağlık kuruluşlarımıza bekliyoruz. Ayrıca, Sağlık Bakanlığımızın açıklamaları doğrultusunda artık gebeliğin tüm dönemlerinde koronavirüse karşı aşılama önerilmekte olup anne adaylarımızı aşılanmaya davet ediyoruz. Emziren annelerimizin de aşılarını ihmal etmemelerini istiyoruz. Aşı, maske ve mesafe ile üstesinden gelebileceğimiz pandeminin bir an önce etkisini kaybetmesi için herkesi sağlık kurumlarımıza bekliyoruz. Hep birlikte mücadele ederek aşı ile toplumsal bağışıklığı elde edeceğiz" denildi.


Vali Aktaş köy ziyaretlerini sürdürüyorÖnceki Haber

Vali Aktaş köy ziyaretlerini sürdürüyor

Gökçeada Belediyesi’nden çalışanlara yüzde 35 zamSonraki Haber

Gökçeada Belediyesi’nden çalışanlara yüz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!