Asbak Reklam 2

Çanakkale’de sağlık alanında bir ilk daha

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’de sağlık alanında bir ilk daha
Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında çağdaş hizmet anlayışı ile projelendirilip hayata geçirilen yatırımlar hızla devam ederken, Çanakkale’de sağlık alt yapısını güçlendirerek yeni projelerle yükseltmeye devam ediliyor. Ayvacık Devlet Hastanesi sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi taşıyan, dijital (akıllı) hastane HIMMS 6 belgesini almaya hak kazanan Çanakkale’deki ilk hastane oldu.

Ayvacık Devlet Hastanesi ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerini aldı. Hastane EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane olarak tescillendi. Çanakkale’nin ilk dijital hastanesi olan Ayvacık Devlet Hastanesi, halka en iyi kalitede hizmet sunmayı hedefliyor.

Ağustos 2021’de başlatılan ve kısa sürede yoğun çalışmaların ürünü olarak tescillenen başarı öyküsünü anlatan Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emrah Demirci, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana en iyi hizmet parolasıyla yolumuza devam ediyoruz. Dijital hastane kapsamında getirilen yenilikleri şöyle sıralayabiliriz; Sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan dijital arşiv uygulaması sunan, Mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kağıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı kağıtsız hastane uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve güvenli tedavi sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin hastaya ayırdığı vaktin artması ile bakım ve hizmet kalitesini artırır hasta memnuniyetini sağlar” dedi.

 

 


Çanakkale'de evli çifti öldüren katil zanlısı tutuklandı!Önceki Haber

Çanakkale'de evli çifti öldüren katil za...

Biga Belediyesi’nden gazilere Kıbrıs gezisiSonraki Haber

Biga Belediyesi’nden gazilere Kıbrıs gez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!