Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert sosyal medya açıklaması: "Youtube, Twitter ve Netflix'in tamamen kaldırılmasını istiyoruz"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert sosyal medya açıklaması: "Youtube, Twitter ve Netflix'in tamamen kaldırılmasını istiyoruz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sosyal medyaya düzenleme getirileceğini belirterek, "Sosyal medya düzene sokulmalı. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Türkiye bir muz cumhuriyet değildir. Bu konudaki teklifimizi parlamentoya getireceğiz" dedi.

AK Parti'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na videokonferans yöntemiyle katıldı. 

Erdoğan, kızı Esra Albayrak ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni dünyaya gelen bebekleriyle ilgili yapılan ahlak dışı sosyal medya mesajlarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

"Geçen gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini yazdığı bir sosyal medya mesajıyla kamuoyuyla paylaştı. Bu mesjaın altına on binlerce kişi tebriklerini ifade eden yorumlar yaptı. Ancak sayıca az da olsa bırakınız ahlakı, namusu, haysiyeti; insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar içlerindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet teşkilatımız hemen harekete geçip kimliklerini tespit etmeye ve işlem yapmaya başladı. Bir bebek üzerinden ailesine ve temsil ettiğini düşündüğü değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Her birinden işledikleri suçun hesabını soracağız."

ERDOĞAN, SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİNDE ISRARLI

Daha önce de sosyal medya düzenlemesiyle ilgili sinyaller veren Erdoğan, şimdi de Meclis'i işaret ederek şu açıklamalarda bulundu: 

"Sosyal medya düzene sokulmalı. Bu tür ahlaksızlıkların artmasında bu mecraların kontrolsüzlüğünün rolü vardır. Niçin Youtube, niçin Twitter, niçin Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırmak için. Bunlar ahlak sahibi değil. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Türkiye bir muz cumhuriyet değildir. Bu konudaki teklifimizi parlamentoya getireceğiz.

"ERİŞİM ENGELİYLE ADLİ YAPTIRIMLAR DAHİL HER TÜRLÜ YÖNTEMİ DEVREYE SOKACAĞIZ"

Milletimize karşı sorumluluğumuz, bu doğrultuda gereken mekanizmaları kurmayı ve işletmeyi gerektiriyor. Sosyal medya karşısında eli kolu bağlı kalmayı kabul edemeyiz. Bu konuda kapsamlı bir düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeliyle adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Türkiye'nin hukuki ve idari makamlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız. Buradan parlamentomuza ve parti grubumuza konuyla ilgili yürürlüğün süratle hazırlanması ve yürürlüğe konulması çağrısı yapıyor, yasama dönemi bitmeden bu konunun halledilmiş olmasını diliyorum."

Kaynak: Cumhuriyet
 

Anahtar Kelimeler:
İYİ Parti'de görev değişikliğiÖnceki Haber

İYİ Parti'de görev değişikliği

Çanakkale'de Kabotaj Bayramı kutlandıSonraki Haber

Çanakkale'de Kabotaj Bayramı kutlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!