Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Kaleseramik’ten afet bölgelerine tam destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kaleseramik’ten afet bölgelerine tam destek
Türkiye, tarihinin en büyük orman yangınlarına karşı topyekûn bir mücadele yürütüyor. Bu toprakların zenginliklerine sahip çıkmayı görev bilen Kaleseramik de ilk günden bu yana bu zorlu mücadeleye destek olmaya devam ediyor. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak adına #İyiBakDünyana hareketini başlatan Kaleseramik, acil ihtiyaç duyulan 6 adet tam donanımlı konteyner banyoyu kısa sürede hazırlayarak, afet bölgelerine gönderdi. Duş, tuvalet ve bebek bakım bölümlerinden oluşan konteyner banyolar Muğla (Kenkercik, Köyceğiz, Marmaris), Antalya (Alanya) il ve ilçelerine teslim edildi.

Türkiye, günlerdir farklı illerde çıkan orman yangınları nedeniyle zor günlerden geçiyor. Yitirilen canlarla birlikte yok olan ormanlarımız, hepimizin yüreğini yakıyor. Bu ateşin söndürülmesi için günlerdir, gece gündüz demeden devlet-millet el ele amansız bir mücadele yürütüyor. 

64 yıldır, uygarlığın yeşerdiği bu toprakların gelişip, kalkınması için sorumluluk alan, zenginliklerine sahip çıkmayı görev bilen Kaleseramik, bu amansız mücadelede üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Yangınların başladığı ilk günden bu yana devletin ilgili birimlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler ile iş birliği içinde olan Kaleseramik, bu kapsamda afet bölgesinde acil ihtiyaç duyulan 6 adet tam donanımlı konteyner banyo hazırladı. 

Konteynerlerde banyo, tuvalet ve bebek bakım bölümleri bulunuyor

Duş, tuvalet ve bebek bakım gibi bölümlerden oluşan özel yapım konteyner banyoların 3 tanesi Antalya, 3 tanesi ise Muğla’ya teslim edildi. Yoğun çabalar sonucu kısa sürede hazırlanan konteyner banyolar, yerel yönetimler tarafından afet bölgesinde ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek. Hijyen bakımları yapılan konteyner banyolar, afetten etkilenen, evleri yanan vatandaşların yanı sıra yangın söndürme çalışmalarında yer alan görevlilere hizmet verecek. 

“Yanan sadece orman değil, çocuklarımızın yarınlarıdır”

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Doğaya ve çevreye saygının hiç olmadığı kadar önem kazandığı bir yüzyılın içindeyiz. Sahip olduğumuz zenginlikleri yarınlara taşımak için hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Kale Grubu olarak, bu anlayıştan yola çıkarak, #İyiBakDünyana hareketini başlattık. Şu anda yaşadığımız süreç, bu hareketin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bugün gözlerimizin önünde yanan ormanlarımızın ateşi hepimizin yüreğini yakıyor. Bizlere nefes olan ormanlarımız birbiri ardına yanıp, kül oluyor. Yanan sadece orman değil, çocuklarımızın yarınlarıdır. Bizler de Kaleseramik olarak, ilk günden bu yana yangınların bir an önce söndürülmesi için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede yangınlarla mücadeleye destek olmak adına hazırladığımız özel donanımlı 6 konteyner banyoyu afet bölgesine gönderdik. Bundan sonra da hem yanan yüreklerin hem de toprağın rehabilitesi için destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Altuğ Akbaş, ayrıca başka afetlere karşı da bu özel yapım konteynerlerin üretmeye devam edeceklerini söyledi.


 


Yenice’de arazi yangını: 15 dönüm kül oldu!Önceki Haber

Yenice’de arazi yangını: 15 dönüm kül ol...

Çanakkale’den Sinop’a yardım eli: 'Kilitbahir' gemisi bölgeye gönderildiSonraki Haber

Çanakkale’den Sinop’a yardım eli: 'Kilit...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!