Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Kelly Preston hayatını kaybetti... Kelly Preston kimdir?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kelly Preston hayatını kaybetti... Kelly Preston kimdir?
Kelly Preston, 57 yaşında meme kanserinden hayatını kaybetti. Kelly Preston kimdir?

John Travolta'nın eşi Kelly Preston, 57 yaşında meme kanserinden hayatını kaybetti. Eşinin ölüm haberini John Travolta, "Üzülerek bildiriyorum ki güzel eşim Kelly, iki yıldır meme kanserine karşı verdiği mücadeleyi kaybetti" sözleriyle duyurdu.

Travolta, sosyal medya hesabından, "Üzülerek söylemek isterim ki güzel eşim Kelly, 2 yıldır mücadele ettiği meme kanseriyle savaşını kaybetti" açıklaması yaptı. Çiftin Ella (20) ve Benjamin (9) isimli iki çocuğu bulunuyor. Çiftin Jett isimli çocuğu ise 16 yaşında yaşamını yitirmişti.

Kelly Preston kimdir?

Asıl adı Kelly Kamalelehua Smith olan Kelly Preston, 16 yaşında Avustralya’da yaşarken bir fotoğrafçıyla tanıştı ve küçük reklamlarda yer aldı. Üniversite eğitimini ise Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi alarak tamamladı.

Sinemada ilk önemli rolü olan “Mischief”i 1985 yılında üstlendi. Ardından yine bir romantik komedi olan “Secret Admirer”da rol aldı. “Twins” (“İkizler”) filminde Arnold Schwarzenegger ve Danny De Vito ile kamera karşısına geçen Kelly Preston, 1996 yılında da “Jerry Maguire” (üstte) adlı filmde Tom Cruise’un nişanlısı rolünü üstlendi.

Kelly Preston iki yıldır meme kanseriyle mücadele ediyordu. 12 Temmuz 2020 Pazar günü ise hayatını kaybetti.

John Travolta kimdir?

Tam adı John Joseph Travolta olan ABD’li ünlü oyuncu 18 Şubat 1954 senesinde New Jersey’de doğmuştur.

Saturday Night Fever ve Grease filmlerindeki performansı ile öne çıkmaya başladı. İlginç fiziği; özellikle yüz yapısı onun en önemli özelliklerindendir. Altı çocuğun sonuncusu olarak dünyaya gelmiştir.

New Jersey eyaletinde büyümüştür. Babası Salvatore yarı profesyonel futbolcudur.Annesi Helen ise bir aktris idi. Kelly Preston ile 1991 yılında evlendi.

Oynadığı filmler ise; Devil's Rain, Carrie, Saturday Night Fever, Urban Cowboy, Perfect, Look Who's Talking Now, Look Who's Talking Too, Boris and Natasha: The Movie


DEVA Partisi'nden, Çanakkale Yorum'a ziyaretÖnceki Haber

DEVA Partisi'nden, Çanakkale Yorum'a ziy...

Bülent Turan: “15 Temmuz birileri için onur günüyken, birileri için utanç günü olmaya devam ediyor”Sonraki Haber

Bülent Turan: “15 Temmuz birileri için o...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!