Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Pes etmeyenlerin izinden koşan maraton: Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pes etmeyenlerin izinden koşan maraton: Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de
Gelibolu Maratonu 2 yıl aradan sonra 26 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Gelibolu Maratonu 2 yıl aradan sonra 26 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek. Çanakkale’nin tanıtımı ve turizmi için önemli bir organizasyon haline gelen Gelibolu Maratonu kısa sürede Türkiye2nin en önemli 3 koşusundan biri haline gelirken Dünyanın da en önde gelen tematik parkuruna sahip maratonlarından birisi olarak görülüyordu.
Sponsorluk ve pandemi gibi sebeplerle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen Gelibolu Maratonu için kayıtlar başladı. Kurumsal ve bireysel olarak katılmak isteyenler için başvurular www.gelibolumaratonu.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

PARKUR DEĞİŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda Gelibolu Şehitler Abidesinden başlatılan ve bitirilen maraton parkuru bu yıl değişti. Kilitbahir’den başlayacak olan yarış parkuru; Alçıtepe yolundan devam ederek, Seddülbahir Yolu üzerinden devam edecek. 42,2 k Maratonunun 21,1 kilometrelik kısmı olan Keres Deresi bölgesinden koşucular dönüş yoluna geçecekler.
Yarı maraton koşucuları ise aynı parkur üzerinde Behramlı Köyü yakınlarından dönüşe geçecekler. 10 k maraton koşucuları ise Kilitbahir'den başladıkları koşuya 5 kilometre boyunca Alçıtepe yolu üzerinde koştuktan sonra dönüş yapacaklar.

Geçtiğimiz yıllarda 5 kilometre etaba sahip olan Halk Koşusu ise bu yıl 1915 Saygı koşusu adıyla sembolik olarak 1915 metre sürecek. Sembolik koşuya katılan vatandaşlara ise anı madalyası hediye edilecek.

PES ETMEYENLERİN İZİNDEN KOŞAN MARATON

Boğaz’ın kilidi tarihî Kilitbahir Kalesi’nden başlayıp tamamı dünyanın en iyi korunmuş savaş meydanında gerçekleşecek olan ve temasını 1915 ruhundan alan “Uluslararası Gelibolu Maratonu” Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının ev sahipliğinde, 26 Eylül 2021 tarihinde Kilitbahir’den verilecek start ile gerçekleşecektir.

RUHUNU TARİHTEN ALIYOR

Truva Savaşı’ndan 1. Dünya Savaşı’na kadar birçok mücadeleye tanıklık eden müstesna coğrafya, öncesinde olduğu gibi bugün de mücadele etmekten vazgeçmeyenlere ev sahipliği yapacak, ülkemizin dört bir yanından gelecek gençlerimize Çanakkale ruhunu yaşatacak, spor kültürünü aşılayacak tek maraton olma özelliğini taşıyan Uluslararası Gelibolu Maratonu’nda ailelere yönelik 1915 saygı parkuru, 10 km parkuru, yarı maraton ve maraton parkuru olmak üzere 4 farklı mesafede koşulacak.

İLK VE TEK KAMPLI MARATON

Uluslararası Gelibolu Maratonu, koşuculara özel karavan ve kamp alanı ile Gelibolu’nun tarifsiz duygular ile dolu muhteşem doğasını yaşatacak tek kamplı maraton özelliğine sahiptir. Korunmuş eşsiz güzellikte doğası, ormanlık ve kısmi zeytinlik tabiatı, çok farklı trekking veya dağ bisiklet rotaları ile doğa seven koşucularımız için keyifli bir fırsat sunuyor. Tarihi Yarımada’da yer alan Kum Otel mevkiinde kurulacak kamp alanında sporcular karavan ya da çadırda konaklama şansını da yakalayacak. Kamp alanına özel etkinlik programı da oluşturuldu.

ŞİRKETLER KOŞUYOR

Spora gönül vermiş herkesi bu anlamlı coğrafyayı koşarak hissetmeye, tarihi alanları ziyaret ederek milletimizin kahramanlığını ve hiç bitmeyecek olan varoluş mücadelemizi anlamaya ve genç nesillere aktarmaya davet eden Uluslararası Gelibolu Maratonu’nda şirketlerde en az 5 kişilik takım oluşturarak 1915 metre ya da 10km parkurunda ekip halinde koşma fırsatını yakalayacaktır.

MARATON PROGRAMI

1. Gün 24 Eylül 2021 Cuma
10.00 - 19.00 Kayıt Evrakları ve Yarış Kiti dağıtımı - 17 Burda AVM

2. Gün 25 Eylül 2021 Cumartesi
10.00 - 19.00 Kayıt Evrakları ve Yarış Kiti dağıtımı - 17 Burda AVM

3. Gün 26 Eylül 2021 Pazar
09.00 Maraton ve Yarı Maraton Start
09.15 10k ve 1915 Saygı Koşusu Start
13.30 Ödül Töreni - Kilitbahir


 


Çan Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet verecekÖnceki Haber

Çan Devlet Hastanesi yeni binasında hizm...

Emekli ormancı canına kıydı: Ağaca asılı vaziyette bulundu!Sonraki Haber

Emekli ormancı canına kıydı: Ağaca asılı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!