Asbak Reklam 2

Resul Demirbaş: “Troya Caddesinden ilçe minibüslerinin kaldırılması çalışanlarımızı mağdur edecektir”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Resul Demirbaş: “Troya Caddesinden ilçe minibüslerinin kaldırılması çalışanlarımızı mağdur edecektir”
İl Trafik Komisyonu kararıyla ilçe minibüslerinin Troya Caddesine girişlerinin belirli saat aralıkları dahilinde kısıtlanmasına Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş tepki gösterdi.

“Çalışanlarımızın ilçelerine gitmek için en yoğun olarak kullandıkları Troya Caddesinden ilçe minibüslerinin kaldırılması kamu çalışanlarını, işçilerimizi ve öğrencilerimizi mağdur edecektir” diyen Resul Demirbaş, söz konusu uygulamadan bir an önce vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

Demirbaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İl Trafik Komisyonu, 24 Şubat 2020 Pazartesi gününden itibaren ilçe minibüslerinin kent içine girmelerini yasakladı. 

İl Trafik Komisyonu ilçe minibüsleri ile ilgili yeni bir karar aldı. Buna göre ilçe minibüsleri sadece sabah 07.30-09.00 akşam 17.00-19.00 saatleri arasında Troya Caddesine girip yolcu indirebilecekler. Karara göre yolcu indirme durakları belirlendi. Buna göre, minibüsleri bu saatler arasında üç ayrı noktada duracaklar. Doğalgaz kavşağı, Havaalanı Kavşağı ve Medikal Park Hastanesi karşısı. İlçe minibüsleri pazartesi gününden itibaren günün her saatinde Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine gidebilecek 

İlçelere gitmek için Troya Caddesinin kullanılması yasaklanmıştır. İlçelere gitmek için Troya caddesi civarında öğrenci, öğretmen, sağlık personeli, işçi ve Kamu çalışanı olmak üzere yüzlerce vatandaşımız oturmaktadır. Kimisi çocuklarının eğitim durumundan, kimisi eşinin çalışma durumundan, sağlık durumundan ya da evinin Çanakkale’de olmasından dolayı Çanakkale ikamet etmekte ve ilçelere her gün geliş gidiş yapmakta olan yüzlerce çalışanımız vardır. Çalışanlarımızın ilçelerine gitmek için en yoğun olarak kullandıkları Troya Caddesinden ilçe minibüslerinin kaldırılması kamu çalışanlarını, işçilerimizi ve öğrencilerimizi mağdur edecektir. Biran önce bu uygulamadan vazgeçilerek tekrardan Troya Caddesine ilçe minibüslerinin kullanmaları sağlanmalıdır.”
 

Anahtar Kelimeler:
Jülide İskenderoğlu: "Çanakkale gıda üretim ve cazibe merkezi haline gelecek"Önceki Haber

Jülide İskenderoğlu: "Çanakkale gıda üre...

Pazaryeri duasını Başkan Erdoğan yaptırdıSonraki Haber

Pazaryeri duasını Başkan Erdoğan yaptırd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!