Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Selçuk Semizoğlu: “Çanakkale’de otopark sorunu 40 yıldır çözülemedi”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Selçuk Semizoğlu: “Çanakkale’de otopark sorunu 40 yıldır çözülemedi”
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, kentteki otopark sorununun 40 yıldır çözülemediğine işaret ederek, “Turizm sektörü meslek temsilcilerimizin de sık sık dile getirdiği otopark sorunu için ÇTSO olarak bir inisiyatif aldık ve bu işi biz yapalım dedik. Kimseden bugüne kadar ses çıkmadı. Sonra bunu eleştirince siyaset yapıyorsun diyorlar” sözleriyle sitemde bulundu. Semizoğlu ayrıca, gerekli açıklamalar yapılmasına rağmen Assos’taki kaya ıslahı çalışmaların yönelik eleştirilerin sürdürülmesine de tepki gösterdi. 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı olağan Meclis toplantısı, 13 Ekim 2021 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Toplantı salonunda yüz yüze yapıldı.

“PANDEMİ BİZE HER AN İÇİN MÜCBİR SEBEPLERE KARŞI HAZIR OLMAYI ÖĞRETTİ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, “Pandemi süresince birçoğumuzun işleri sekteye uğramış ve işyerlerimiz belirli bir süre kapalı kalmıştır. Ancak bu durum sadece ülkemizi değil tüm dünya ülkelerindeki ekonomiyi olumsuz etkiledi, global ticaretin seyrini değiştirdi. Bizlere her an için mücbir sebeplere hazır olmayı, B ve C planlarımızı hazır tutmamız gerektiğini öğretti. Fakat bazı sektörler ise krizi fırsata çevirdi. Hatta sektörlerinin olağan akışına göre daha fazla büyüme gerçekleştirdiler. Gıda üretici ve satıcıları, marketler, nakliye şirketleri, ihracat yapan firmalar. Özellikle bilişim sektörü ciddi anlamda ivme kazandı. Sosyal medyayla e-ticaret üzerinden satışlar rekor tazeledi. Aslında hepimizin küresel değişimlere entegre olmamız gerektiğini ve hızlı reaksiyon almamız gerektiğini gördük” dedi.

“ÇANAKKALEMİZİN SİYANÜRLE, DOĞA KATLİAMI İLE ANILMASINI KABUL ETMİYORUM”

Toplantıda konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ise, Assos’taki kaya ıslahı çalışmalarına yönelik açıklamalarını daha önce kamuoyuyla paylaştıklarına dikkat çekerek, “Bakıyorum hep aynı insanlar zaten her şeyde kavga ediyorlar. Bu kaya elle kaldırılırsa başka şey olacak, kepçeyle kaldırılırsa başka şey mi olacak?” sözleriyle Assos’taki çalışmaların hala eleştiri konusu yapılmasına tepki gösterdi.

Semizoğlu açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Assos Antik Limanda kaya ıslah çalışmaları ile ilgili açıklamamızı yaptık. Şimdi biz kanun ve yönetmelik çıkartamayız. Rifat Başkanımızın dediği gibi bizim amacımız şehrimizin bilinirliğini artırmak, tanıtımını yapmak, şehrimizde iş yapan üyelerimizin bürokrasiyle ve diğer sorunlarını üstlere aktarmak. Arkadaşlar ben Çanakkale’nin siyanürle anılmasını istemiyorum, Çanakkale’nin doğa katliamıyla anılmasını istemiyorum. Şimdi Assos Antik Limanı’ndaki olaya ben başından beri dahilim. Olay şu; geçen sene bir kaya düşüyor ve Assos Antik Limanı altını çizerek söylüyorum Assos kapatılmadı, Assos Antik Limanı kapatıldı. Orada küçüklü, büyüklü 19 tane işletme var ve bunların bir derneği var. Dernek Başkanı da bizim aynı zamanda Komite Başkanımız Erdal Çakır. Burası Afet Bölgesi ilan edildi. Afet Bölgesi ilan edildiği an oraya giriş çıkış kesinlikle yok. Biz ne yaptık? Afet Bölgesi ilan edilmesi kararı Cumhurbaşkanımızın önündeydi. Bu kararı geciktirdiğimiz kadar geciktirmeye çalıştık. Buna oradaki 19 tane işletme sahibi arkadaşımız da şahit. Sayın Valimiz de şahit. Sayın Bülent Turan da şahit. Sayın Jülide İskenderoğlu da şahit. Bunu geciktirdik. Ondan sonra da söz konusu ihalenin yapılması için bütçenin aktarılmasını çok sağ olsunlar Milletvekillerimiz sağladı. Şu anda bizim Babakale civarında 80 tane afet konutu bekleyen, hak kazanmış vatandaşımız var. Bütçesizlikten dolayı afet konutları yapılamıyor. Ona rağmen aynı kurum oraya gerekli parayı çıkarttı ve 26 Mart’ta bu ihale yapıldı. İhale şartnamesinde işin bitme süresi 500 gün. Yine toplantılar yaptık. Müteahhitle Vali Beyimizin Başkanlığında toplandık. Bu 500 gün olmaz çünkü Nisan ayında işi teslim alıyor. 500 gün olursa oradaki işletmeler 2 sezon kaybediyor. Bunu 300 güne çekeceğiz. Bakıyorum hep aynı insanlar zaten her şeyde kavga ediyorlar. Bu kaya elle kaldırılırsa başka şey olacak, kepçeyle kaldırılırsa başka şey mi olacak? Sonra ihale geçen sene 26 Mart’ta yapıldı. Eğer bunu siyaset malzemesi yapacaklarsa bunun şartnamesi de açıktı. Gidip o zaman bu makine ile olmaz bu şöyle olmaz diye. 60 metreküp hafriyat olduğunu ben Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak biliyorum. İl Genel Meclis Üyelerimiz var. İl Başkanlarımız var. Çanakkale’nin siyasete, Çanakkale turizminin, benim, arkadaşlarımın tanıtmaya reklamını yapmaya çalıştığı Çanakkale turizminin böyle ufak tefek şeylere malzeme yapılmasını kınıyorum.”

“ÇANAKKALE’DE OTOPARK SORUNU 40 YILDIR ÇÖZÜLEMEDİ”

Semizoğlu konuşmasının devamında, kentteki otopark sorunun 40 yıldır çözülemediğini işaret ederek, “Turizm sektörü meslek temsilcilerimizin de sık sık dile getirdiği otopark sorunu için ÇTSO olarak bir inisiyatif aldık ve bu işi biz yapalım dedik. Kimseden bugüne kadar ses çıkmadı. Sonra bunu eleştirince siyaset yapıyorsun diyorlar. Arkadaşlar ben siyaset falan yapmıyorum. Durum tespiti yapıyor ve bana gelen taleplerin sesi olmak istiyorum. Çanakkale’de merkezde otopark sorunu olduğunu da asgari ücrette vergi yükünün ağır olduğunu da bıkmadan her platformda söyleyeceğiz. Gazeteci arkadaşlar açıklamaların içinden cımbızla çekip lafı alıyorlar. Biz bildiğimiz doğruları söylemeye ve üyelerimizin sesi olmaya dün olduğu gibi yarın da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Bülent Turan: “Çiftçilere 5 milyar lira ilave ödeme yapılacak”Önceki Haber

Bülent Turan: “Çiftçilere 5 milyar lira...

Dev randevuya Ali Şansalan: Trabzonspor-Fenerbahçe maçını yönetecekSonraki Haber

Dev randevuya Ali Şansalan: Trabzonspor-...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!