Baskıyol Reklam
Asbak Reklam 2

Selçuk Semizoğlu: “Yeni bir ticaret sitesi çalışması başlatabiliriz”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Selçuk Semizoğlu: “Yeni bir ticaret sitesi çalışması başlatabiliriz”
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, yeni bir ticaret sitesi yapmak için çalışma başlatacaklarını ifade ederek, “Önümüzdeki günlerde Milli Emlak Müdürlüğü’nden bir randevu alıp kendi ticaret sitemizi yapmak için uygun yer arayışına gireceğiz” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı video konferans yöntemiyle online olarak yapıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Meclis Başkanı Osman Okyay, iklim değişikliğinin etkisini azaltacak çalışmaları bir an önce hayata geçirmeleri vurgusu yaparak, “İklim değişikliğinin şiddetlendirdiği çevresel olaylar dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit ediyor. Tüm dünyada denizler kirleniyor, göller kuruyor, ormanlar yangınlarla kül oluyor. Ülkemizin doğal güzellikleri de çevresel faktörler, iklim değişikliği ve bunun gibi nedenlerle zarar görüyor. Bu durumu değiştirmek için hazırlanan her türlü politika önerisine destek vererek, iklim değişikliğinin etkisini azaltacak çalışmaları bir an önce hayata geçirmeliyiz” dedi.

“ENFLASYONUN BİR MİKTAR DÜŞMESİ KONUSUNDA GENEL BİR BEKLENTİ MEVCUT”

Ağustos sonrası dönemde enflasyonun bir miktar düşmesi konusunda genel bir beklentinin mevcut olduğuna dikkat çeken Okyay, “Temmuz ayı itibarıyla yıllık enflasyon yüzde 18,95 seviyesine yükseldi. Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Temmuz ayında yıllık yüzde 44,92 oldu. Üretici fiyatları, 12 aylık ortalamalara göre de yüzde 28,47 artış gösterdi. Bu durum tüketici tarafında da fiyat artışlarının devam edeceğini bizlere gösteriyor. TCMB beklenti anketine göre sene sonu enflasyonu yüzde 16,3 seviyesinde bekleniyor. Ancak Ağustos sonrası dönemde enflasyonun bir miktar düşmesi konusunda genel bir beklenti mevcut” diye konuştu.

“İHRACAT RAKAMLARIMIZ REKOR ÜZERİNE REKOR KIRIYOR”

Ağustos ayı olağan Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ise, 2021 Temmuz ayı ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,23 arttığını dile getirerek şöyle konuştu:

“Ticaret Bakanlığımızın verilerine göre 2021 Temmuz ayı ihracatımız geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,23 arttı. Bütün haberler üzücü değil. Gerçekten ticarete ve ihracata baktığımız zaman ihracat rakamlarımız rekor üzerine rekor kırıyor. En fazla ihracat yaptığımız ülkeler ise sırası ile Almanya-ABD ve İngiltere. İlk 7 ayda toplam ihracatımız 121 milyar 358 milyon dolar. Her toplantıda söylüyorum, tekrar söyleyeceğim. Lütfen Odamızdaki Dış Ticaret Destek Ofisinden faydalanın. Buradaki arkadaşlarımızın bilgisinden, almış olduğumuz programlardan faydalanalım.”

“ÜLGÜR GÖKHAN’DAN SOSYAL KONUTLAR PROJESİNİ YEREL MÜTEAHHİTLERİN YAPMASINI TALEP ETTİK” 

Çanakkale Belediyesi tarafından yeniden hazırlanan Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm Projesi işini yerel müteahhitlerin yapması için Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan talepte bulunduklarını ve söz konusu taleplerinin Başkan Gökhan tarafından olumlu karşılandığını ifade eden Semizoğlu, “Önümüzdeki günlerde yine Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı müteahhitlerin burada bir şey yapmasını talep ettik. Proje yaklaşık 1450 konutlu bir proje olacak. Belki tek seferde bunu yapabilecek müteahhit sayımız o kadar fazla değil ama projenin üçe, dörde, beşe bölünerek yerel müteahhitlerin, bu işi almasını talep ettik. Belediye Başkanımız da sağ olsun olumlu karşıladılar” dedi.

“YENİ BİR TİCARET SİTESİ ÇALIŞMASI BAŞLATABİLİRİZ”

Yeni bir ticaret sitesi yapmak için çalışma başlatacaklarını ve ilerleyen günlerde Milli Emlak Müdürülüğü’nden randevu alarak uygun bir yere arayışı gireceklerini duyuran Semizoğlu, “8.Meslek Komitemiz İnşaat ve İnşaat Malzemecilerimiz üzerine biliyorsunuz. Onlarla Meclis ve Komite Üyelerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi uzun süre önce kooperatif kurup da hem inşaat malzemecilerimizi hem de gıda toptancılarımızı, birçok kargocularımızı, birçok üyemiz için ticaret sitesi yapma girişimimiz vardı. Ama maalesef Çanakkale’deki inşaata uygun yer kısıtlılığı nedeniyle bu yerin yarısını yine üyelerimizin olduğu Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme alanına, diğer yarısını da bir kısmı üyemiz olan Küçük Sanayi Sitesi’ne devrettik. Çünkü hepsi zaten bizim üyemiz. Bizim amacımıza uygun birşeyler yapacak onlar da. Kendileriyle şu konuda bir fikir birliğine vardık. Önümüzdeki günlerde Milli Emlak Müdürlüğü’nden bir randevu alıp kendi ticaret sitemizi yapmak için uygun yer arayışına gireceğiz” diye konuştu.
 


CHP’den ihraç edilen Ünüvar rest çekti!Önceki Haber

CHP’den ihraç edilen Ünüvar rest çekti!

Başkan Makas’tan CHP’ye tören tepkisi!Sonraki Haber

Başkan Makas’tan CHP’ye tören tepkisi!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!