Vali Aktaş’ın 18 Mart mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vali Aktaş’ın 18 Mart mesajı
Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Aktaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünde kahraman ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu topraklardaki zafer kutlaması ile şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmanın manevi onurunu milletçe yaşıyoruz.

106 yıl önce dönemin en güçlü donanmasına sahip İtilaf Kuvvetleri'ne karşı tek yürek olup canını, kanını ortaya koyan kahraman ecdadımız “Çanakkale Ruhunu” bize armağan etmiştir.                 

Verdiği istikbal ve istiklal mücadelesiyle bütün dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirten Aziz Milletimiz kahramanlığı, esaret altındaki mazlum milletlere esin kaynağı olmuştur.
Aziz Türk Milleti tıpkı 106 yıl önce olduğu gibi bugün de yarın da vatanına, istikbaline ve istiklaline sahip çıkma azim ve kararlılığını her daim gösterecektir.          

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin 106. yıl dönümünü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve topraklarımızı vatan kılan aziz şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor Allah’tan rahmet diliyorum.”

Anahtar Kelimeler:
Başkan Akkoyun, mazbatasını aldıÖnceki Haber

Başkan Akkoyun, mazbatasını aldı

Başkan Bayram: "Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz"Sonraki Haber

Başkan Bayram: "Şehitlerimizi saygıyla a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!